Czy jesteś toksyczną osobą, której wszyscy unikają?

Opublikowano: 03.06.2019 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 457

Dzisiaj pisze się i mówi dużo o tym, jak rozpoznać osobę toksyczną – kogoś, kto reaguje negatywnie na wszystko, ingeruje w życie innych, zatruwa je, dewaluuje słowa i czyny innych. Ale jak zrozumieć, że taką osobą jesteś ty?

Mówi się, że cudza opinia na nasz temat nie powinna nas zbytnio martwić. Jednak prawdą jest również, że sposób, w jaki postrzega nas większość, może wiele powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy. Jeśli zastanawiasz się, jak twoje działania wpływają na innych, to dobry znak. Najbardziej toksycznych ludzi takie rzeczy nie obchodzą. Nie chcą przyznać, że problem może być w nich. Jeśli jesteś osobą w 100% toksyczną, prawdopodobnie nie zwrócisz uwagi na znaki ostrzegawcze, którymi inni wskazują granice.

Jeśli rozumiesz, że coś jest nie tak w twoim związku i jesteś gotów nad tym popracować, znajdziesz odwagę, by zgodzić się z niektórymi stwierdzeniami:

– Cierpisz z powodu lęku społecznego i boisz się dyskredytować publicznie, unikasz ludzi i krytykujesz ich, kontrolując ich w ten sposób.

– Gdy przyjaciele opowiadają o tym, co się z nimi dzieje, szukasz negatywów, zamiast cieszyć się z nimi.

– Ciągle próbujesz postawić na „właściwą” drogę lub „naprawić” tego, z kim masz nie najlepsze stosunki.

– Cały czas mówisz o jego niedopuszczalnym zachowaniu, ale z jakiegoś powodu nie przestajesz się z nim komunikować.

– Masz bardzo niewielu przyjaciół, a tych, którzy są, trzymasz w żelaznym uścisku.

– Okazujesz miłość lub podziw tylko wtedy, gdy czegoś potrzebujesz.

– W ciągu ostatniego roku nigdy nie wyznałeś innym, że się mylisz, ale spróbujesz się poprawić.

– Twoje poczucie własnej wartości ma dwa bieguny. Albo uważasz się za lepszego, wyższego i czystszego od innych, albo jesteś pewien, że jesteś jednym z najbardziej nieszczęśliwych i niegodnych ludzi.

– Nie jest tak, że dogadujesz się z wieloma ludźmi, ale jednocześnie wiesz na pewno, że będziesz w stanie ich oczarować, jeśli to konieczne.

– Ludzie zrywają z tobą relacje i unikają cię.

– Wszędzie masz jakichś wrogów, wszędzie są ludzie, którzy mówią o tobie źle.

– Najprawdopodobniej w głębi duszy wiesz, jaka długotrwała trauma sprawia, że cierpisz i czujesz się bezbronny i pusty.

Nie ma znaczenia, czy rozpoznajesz się w tych stwierdzeniach, bowiem papierkiem lakmusowym, który pokazuje, kim jesteś, jest twoja odpowiedź na dwa pytania. Czy jesteś osobą, która sieje negatyw w życiu innego człowieka, ale jednocześnie udaje ci się go przekonać, aby nie zrywał z tobą relacji? Czy zdarza się, że rozumiesz, że zraniłeś uczucia drugiej osoby, ale nadal nie przepraszasz i nie przestajesz tego robić?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na oba pytania, nie jesteś sam. Ale musisz przejść długą drogę, aby się zmienić. Nie obrażałeś innych, ponieważ jesteś złym człowiekiem – to tylko twój mechanizm obronny. To oczywiście nie usprawiedliwia twoich działań, ale przynajmniej je wyjaśnia. Oznacza to, że możesz i musisz odzyskać siły. Najważniejsze jest rozpoznanie problemu i rozpoczęcie pracy nad nim.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.