Jak w Iranie „zbić kokosy” na symbolice USA i Izraela?

Opublikowano: 08.02.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1349

W irańskim mieście Khomeyn (325 km na południowy zachód od Teheranu) znajduje się niewielka firma o nazwie Diba Parcham Khomeini, która zajmuje się produkcją flag. Najpopularniejsze są flagi „wroga” USA, Wielkiej Brytanii i Izraela – często Irańczycy kupują je w celu spalenia.

Jak wyjaśnił właściciel fabryki, Ghasem Ghanjani, w wywiadzie dla Sputnika, miesięcznie fabryka produkuje do 3000 flag: „Nasza firma produkuje różne rodzaje flag od trzech lat: narodowe flagi religijne, firmowe i zagraniczne”. Są okresy szczytowe, w których flagi USA i Izraela sprzedają się szczególnie dobrze i w dużych ilościach: przed obchodami Dnia Rewolucji Islamskiej, w Dzień Al-Quds, rocznicę zdobycia „Gniazda Szpiegów” itp. Głównymi nabywcami flag są agencje rządowe: urząd burmistrza, ministerstwa, fundacje państwowe, ministerstwa, a także hotele.

Ghanjani zauważył, że zysk ze sprzedaży flag „wroga” jest zawsze dobry. Według niego ceny flag różnią się w zależności od ich przeznaczenia. Istnieją tak zwane „pionowe flagi”, które są instalowane na budynkach, mostach i innych konstrukcjach. Druga grupa – „flagi obrusy”, używane na różne konferencje, spotkania itp. „Istnieje również trzecia grupa flag, które produkuje się na demonstracje i procesje. Każda grupa flag ma swoje własne rozmiary, więc trudno mówić o jakiejkolwiek konkretnej cenie. Ale można powiedzieć, że ceny flag państwowych wahają się od 10 do 15 tysięcy tomanów (około 1 dolara)”.

Właściciel fabryki wie, że większość flag „wroga” płonie podczas demonstracji, ale ma nadzieję, że sytuacja na świecie ulegnie zmianie: „Mam nadzieję, że nadejdzie dzień, w którym ludzie będą żyli w przyjaźni, pokoju i harmonii. Mam nadzieję, że USA i Anglia nie potępią narodu irańskiego za palenie ich flag narodowych i same spróbują postawić się na ich miejscu”.

Zdjęcie: Courtesy Diba Parchame Khomein Co.
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.