Jak Trump przekonał XI Jinpinga by wpłynął na KRLD

Opublikowano: 22.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 666

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że przekonał przewodniczącego Chin Xi Jinpinga, aby przyjął bardziej aktywny udziału w rozwiązywaniu problemu Korei Północnej w zamian za bardziej korzystne umowy handlowe ze Stanami Zjednoczonymi. „W rzeczywistości powiedziałem mu (Xi Jinpingowi — red.): Dostaniecie znacznie lepszą umowę handlową, jeśli pozbędziecie się tego zagrożenia, albo zrobicie coś z tym zagrożeniem (ze strony) Korei Północnej” — powiedział Trump na konferencji prasowej z premierem Włoch Paolo Gentiloni.

Rozmowy przywódców dwóch krajów odbyły się w Stanach Zjednoczonych na początku kwietnia. Trump powtórzył również, że „ma głęboki szacunek” do Xi Jinpinga, który „ciężko pracuje” w sferze rozwiązania problemu Korei Północnej. „Wszyscy eksperci mówią, że nigdy nie widzieli, aby Chiny pracowały tak, jak teraz. Wiele statków z węglem jest wysyłanych z powrotem (do Korei Północnej — red.). Dzieją się inne rzeczy” — dodał Trump.

Podczas konferencji prasowej dziennikarze zapytali również Trumpa, czy uważa, że przywódca KRLD Kim Dzong Un jest „psychicznie niestabilny”. „Nie mogę odpowiedzieć na pytanie o stabilność. Mam nadzieję, że odpowiedź jest pozytywna, a nie negatywna” — powiedział prezydent.

USA posiadają informacje o zwiększeniu aktywności chińskich bombowców, donosi agencja Reuters, powołując się na anonimowych amerykańskich urzędników. Rozmówcy agencji nie określili przyczyn aktywności chińskiego lotnictwa. Według agencji może to być związane z ćwiczeniami lub zaniepokojeniem Chińczyków sytuacją z Koreą Północną.

Jak donosi stacja telewizyjna CNN, powołując się na źródła, Stany Zjednoczone odnotowały, że Chiny doprowadziły do stanu gotowości niezwykle dużą liczbę samolotów. Jak powiedział stacji jeden z rozmówców, działania Pekinu traktowane są jako próba „skrócenia czasu reakcji na nadzwyczajne okoliczności związane z Koreą Północną”.

Na Półwyspie Koreańskim utrzymuje się geopolityczne napięcie. W niedzielę Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych Korei Południowej poinformowało o nieudanym wystrzale pocisku przez KRLD. W tym samym czasie wiceprezydent USA Mike Pence, który odwiedził w poniedziałek dzielącą Półwysep Koreański strefę zdemilitaryzowaną, oświadczył, że w stosunku do Korei Północnej Waszyngtonowi „skończyła się strategiczna cierpliwość”.

Rząd Japonii wydał zalecenia dla ludności na wypadek ataku rakietowego Korei Północnej, donosi agencja informacyjna Kyodo. Tym, którzy w chwili ataku będą znajdować się na ulicy, władze Japonii zalecają ukryć się w budynkach lub w podziemnych kondygnacjach, a jeśli nie ma w pobliżu ukrycia, położyć się na ziemi twarzą w dół. W domach ludzie powinni przebywać w pomieszczeniach bez okien.

Zalecenia odnośnie samoobrony na wypadek ataku rakietowego Korei Północnej przygotował sekretariat gabinetu ministrów Japonii oraz zarząd bezpieczeństwa przeciwpożarowego i sytuacji nadzwyczajnych przedstawicielom kilku prefektur, a także administracji Tokio. Zakłada się, że sygnał o zagrożeniu atakiem będzie nadawany przez głośniki systemu ostrzegania J-alert, specjalną łączność radiową, strony zarządów miasta i przez pocztę elektroniczną.

Rząd Japonii zalecił również władzom lokalnym przeprowadzenie ćwiczeń mieszkańców z ewakuacji. Pierwsze takie ćwiczenia już odbyły się w marcu w prefekturze Akita, w pobliżu brzegów której spadły od razu trzy północnokoreańskie rakiety. Wzięło w nich udział około 120 osób.

Zagrożenie rakietowe jest odbierane w Japonii z najwyższą powagą. Podczas testów północnokoreańskie pociski balistyczne wielokrotnie dolatywały niemal do brzegów kraju. Systemy wczesnego ostrzegania, które Stany Zjednoczone wdrożyły w Japonii, nie były w stanie na czas odnotować wystrzału rakiet przez Pjongjang, które zostały przeprowadzone z jednostek mobilnych.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. heretyk 22.04.2017 21:27

    Czyli podzielą się surowcami o wartości bilionów dolarów?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.