Walcz o wolność słowa! To nie jest trudne

Opublikowano: 04.06.2022 | Kategorie: Komunikaty

Liczba wyświetleń: 3551

Wielu dawnych czytelników chciałoby ponownie czytać nasz portal, ale sądzą, że został zamknięty. Nie wiedzą, że wciąż działamy, gdyż są nietechniczni. Dlatego jeśli chcesz pomóc – możesz niewielkim wysiłkiem pomagać szerzyć wiedzę jak odblokować blokadę.

Oto przykładowe działania…

Informuj w internecie jak wyłączyć cenzurę

Możesz na stronach społecznościowych informować jak obejść cenzurę (nie przejmuj się hejtem i usunięciem wpisów). Wyznacz realny cel – np. 5 wiadomości dziennie. Możesz kopiować i rozpowszechniać ten gotowiec:

NIE POZWÓL RZĄDOWI DECYDOWAĆ, O CZYM MOŻESZ WIEDZIEĆ!

Odblokuj w swojej przeglądarce strony zablokowane przez rząd (np. wolnemedia.net), przyspiesz internet i zwiększ prywatność. Serwer DNS Cloundflare kasuje logi (czyli co robisz w internecie) co 24 godziny (krajowi dostawcy internetu po 24 miesiącach).

FireFox:
– wpisz (lub skopiuj i wklej) w pasku adresowym:
about:preferences
– zjedź na dół strony do sekcji „Sieć” i kliknij na „Ustawienia”
– w okienku, które się pojawi, zaznacz „DNS poprzez HTTPS” (ang. „Enable DNS over HTTPS”)
– wybierz opcję „Cloudflare (domyślny)”. Gotowe!

Chrome:
– wpisz (lub skopiuj i wklej) w pasku adresowym:
chrome://settings/security
– zjedź na dół do sekcji „Użyj bezpiecznego serwera DNS” (opcja powinna być włączona)
– zaznacz „Za pomocą” i wybierz w rozwijanym polu wyboru „Cloundflare 1.1.1.1”. Gotowe!

Opera:
– wpisz (lub skopiuj i wklej) w pasku adresowym:
opera://settings/startPage
– zjedź na dół do opcji „System” i włącz „Use DNS-over-HTTPS instead of the system’s DNS settings” („Użyj DNS-poprzez-HTTPS zamiast ustawień DNS systemu”)
– zaznacz „Cloudflare (default)”. Gotowe!

Jeśli to nie zadziała lub masz inną przeglądarkę, na stronach https://ziom.top oraz https://tiny96x9n znajdziesz więcej porad.

Używaj markera

Pisz markerem w dozwolonych miejscach publicznych (np. na plakatach na publicznych słupach ogłoszeniowych) hasła: „Cenzurze STOP – www.ziom.top” albo „TV kłamie! www.ziom.top” (nie przejmuj się, gdy ktoś to zaklei). Jeśli się wstydzisz lub boisz – zrób to nocą lub gdy nikt nie widzi.

Rozpowszechniaj ulotki i wlepki

Wydrukuj ulotki na drukarce i podrzuć sąsiadom do skrzynek na listy w bloku. Gotowe wzory ulotek znajdziesz TUTAJ. Jeśli się nie wstydzisz, wręcz je znajomym. Prowadzisz działalność wysyłkową? Dołączy je do przesyłek. Roznosisz gazetki reklamowe? Dorzuć nasze ulotki. Ulotki można też naklejać w dozwolonych miejscach.

Pisz e-maile

Możesz wysłać listy do redakcji portali i gazet z prośbą o zainteresowanie się cenzurą w Polsce. TUTAJ przykładowe treści w kilku językach, ale możesz też napisać coś samodzielnie. Nie zrażaj się, jeśli nikogo nie zainteresują – twój list ktoś przeczyta.

Poruszaj temat we vlogach i podcastach

Jeśli tworzysz vlogi lub podcasty, możesz poruszyć problem cenzury w Polsce i poinformować, jak ją obejść. Możesz zrobić poradniki w formie wideo i publikować w serwisach wideo (jeśli obawiasz się represji, załóż nowe konto).

Rozpowszechniaj nasze wideo

Rozpowszechniaj filmy wideo, do których dołączone są komunikaty jak odblokować nasz portal.

Kanał z filmami na YouTube TUTAJ

Kanał z filmami na Rumble TUTAJ

Kanał z filmami na Bitchute TUTAJ

Dołącz stopkę z informacją do e-maili

Możesz do każdego maila lub wiadomości na forum dyskusyjnym dodać stopkę o treści: „Powiedz rządowej cenzurze STOP – www.ziom.top”.

Promuj WolneMedia.net z adresem Ziom.top

Rozpowszechniaj banner naszego portalu podmieniając adres https://wolnemedia.net na https://ziom.top (na czas cenzury).

Akcje protestacyjne

Na takie demonstracje, jak na filmie niżej, nie liczę, ale odważni mogą zorganizować np. jednoosobowe akcje informacyjno-protestacyjne z megafonem i ulotkami. Warto przygotować „dobrą gadkę” i argumenty dla osób popierających cenzurę, np. „Jaką masz pewność, że jutro rząd nie zablokuje twoich ulubionych stron? Tu nie chodzi o poglądy, z którymi się nie zgadzasz, ale o twoją wolność słowa i twoje prawo do pozyskiwania informacji. Chyba nie cieszysz się, że rząd odbiera ci prawo wyboru, co możesz czytać?”.

Oczywiście, każdy może wymyślić własne akcje informacyjne dostosowane do swoich możliwości i umiejętności. Byłoby cudownie, gdyby mimo cenzury udało się odzyskać dawną odwiedzalność.

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net

17

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.