Jak Europa poradzi sobie z Pegasusem?

Opublikowano: 04.11.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1368

W Polsce podczas kampanii wyborczej w 2019 roku inwigilowany był Krzysztof Brejza, szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej. Ofiarą padła też m.in. prokuratorka Ewa Wrzosek, która wciąż czynnie uprawia swój zawód. Polska to nie jedyne państwo w Unii Europejskiej, które jest oskarżane o nadużywanie narzędzi inwigilacji. Ale jest to na tę chwilę jedyne państwo UE, które nie chce współpracować z komisją Parlamentu Europejskiego, która bada aferę Pegasusa. Członkami komisji PEGA, bo o niej mowa, są także polscy europarlamentarzyści. W tym odcinku Panoptykon 4.0 Wojciech Klicki rozmawia z Bartoszem Arłukowiczem – członkiem Komisji Śledczej Parlamentu Europejskiego ds. Pegasusa i innych programów szpiegujących.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.