Jak armia królików pokonała Napoleona

Opublikowano: 12.01.2023 | Kategorie: Historia, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1841

W 1815 roku Napoleon Bonaparte, jeden z największych generałów i geniuszy wojskowych w historii, poniósł największą klęskę w bitwie pod Waterloo. Ale osiem lat wcześniej stanął w obliczu innego wroga, który zmusił go do wycofania się w upokorzeniu — armii bezpańskich królików!

Napoleon Bonaparte był jednym z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy francuskich mężów stanu i generałów wszech czasów. Wyszedł zwycięsko z rewolucji francuskiej i został Napoleonem I, cesarzem Francji. Rządził od 1804 do 1814 i ponownie w 1815. Prowadził śmiałe wyprawy, które przybliżały go do celu, jakim był podbój Europy.

W 1807 roku Napoleon właśnie podpisał traktat pokojowy, który zakończył wojnę między Cesarstwem Francuskim a Cesarską Rosją. Aby uczcić to wydarzenie, nakazał swojemu szefowi sztabu, Louisowi-Alexandre’owi Berthierowi, zorganizowanie obiadu i polowania na króliki.

W dniu obiadu z klatek znajdujących się na skraju trawiastego pola wypuszczono ponad 1000 królików. Napoleon i jego towarzysze byli uzbrojeni i gotowi do pościgu za królikami, które miały spanikować i uciec na wolność. Ale tak się nie stało! Zdezorientowane króliki utworzyły szaloną armię futrzaków i skierowały się prosto na Napoleona. Szybko został pokonany: króliki zebrały się u jego stóp, wspięły się po nogach, gryzły haftowaną złotem marynarkę, skakały mu po głowie i ramionach.

Napoleon nie mógł ustawić swojej broni, aby do nich strzelać, a jego próby odbicia ich siodłem poszły na marne. W końcu jego wojskowi byli w stanie odpędzić od niego wystarczającą liczbę królików biczami i kijami, aby dać Napoleonowi wystarczająco dużo czasu na wycofanie się do jego aksamitnego powozu.

Króliki podążały tuż za nim, atakując powóz i kontynuując natarcie. W końcu, gdy powóz zaczął się oddalać, króliki rozproszyły się, pozostawiając Napoleona żywego do stoczenia kolejnej bitwy.

Co sprawiło, że te króliki wpadły w szał? Okazuje się, że Berthier popełnił krytyczny błąd. Zamiast zbierać dzikie króliki, które faktycznie uciekły, kupował króliki z farm, a króliki hodowlane wiedzą, że przybycie człowieka oznacza, że ​​wkrótce zostaną nakarmione. Więc dla nich widok cesarza oznaczał po prostu czas na obiad!

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.