Jacek Kurski ma zostać ministrem cyfryzacji

Opublikowano: 20.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1040

Jacek Kurski, do niedawna prezes Telewizji Polskiej, ma zostać ministrem. Jednocześnie ma zostać przywrócony, zlikwidowany w 2020 r., resort cyfryzacji.

Jako pierwsze informację o tym, że Jacek Kurski ma zostać ministrem cyfryzacji podało Radio Zet. Z kolei portal CyberDefence24.pl potwierdził wiadomości u własnych źródeł.

W ramach rekonstrukcji rządu ma zostać przywrócone ministerstwo cyfryzacji, które zostało zlikwidowane w 2020 roku. Przez ostatnie dwa lata departament cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa działał w strukturach kancelarii premiera, a za jego pracę odpowiedzialny był szef rządu Mateusz Morawiecki.

Na początku września niespodziewanie z funkcji prezesa Telewizji Polskiej został odwołany Jacek Kurski. Rada Mediów Narodowych zagłosowała w tej sprawie jednomyślnie. Jednocześnie na tym samym posiedzeniu złożono wniosek o powołanie na stanowisko prezesa dotychczasowego członka zarządu TVP – Mateusza Matyszkowicza.

Pojawiły się również spekulacje na temat tego, że Kurski miałby wkrótce znaleźć posadę w rządzie lub przy organizacji kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości na wybory parlamentarne 2023 r.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: CyberDefence24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.