Izraelski ambasador chce uregulowania kwestii „majątków żydowskich”

Opublikowano: 03.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 836

Nowy izraelski ambasador w Polsce, Alexander Ben Zvi, opowiada się za rozmowami na temat tak zwanej „restytucji mienia żydowskiego”, które jego zdaniem powinny de facto odbywać się w tajemnicy przed mediami. Ponadto dyplomata po raz kolejny zaatakował Konfederację, mającą mieć w swoich szeregach osoby o „antysemickich” poglądach.

Jeszcze w środę Ambasada Izraela w Polsce poinformowała, że zawiesza swoje funkcjonowanie w związku z ogólnoświatowym protestem izraelskich dyplomatów, krytykujących izraelski resort finansów za obcinanie wydatków na zagraniczne placówki państwa syjonistycznego. Ostatecznie strajk został zawieszony, stąd nowy ambasador Izraela w Polsce postanowił po raz kolejny udzielić wywiadu polskojęzycznym mediom.

W rozmowie z Radiem ZET odniósł się on między innymi do kwestii tzw. „restytucji mienia żydowskiego”, na co szczególnie mocno w ostatnim czasie naciskają międzynarodowe organizacje żydowskie. Co prawda Ben Zvi stwierdził, że ta sprawa nie jest głównym elementem jego misji, ale jednocześnie przypomniał o jej uregulowaniu przez władze Węgier, Czech czy na Słowacji. Stąd opowiada się on za porozumieniem pomiędzy rządem a gminą żydowską, natomiast rozmowy na ten temat powinny toczyć się pomiędzy ekspertami, a nie na łamach mediów.

Po raz kolejny syjonistyczny ambasador postanowił ingerować w wewnętrzną politykę naszego kraju, znowu krytykując polityków Konfederacji. Według Ben Zviego niektórzy posłowie tej formacji „mieli wypowiedzi otwarcie antysemickie”, bo „oni mają jakiś problem z Żydami”. Jednocześnie dyplomata nie uważa, że swoimi wcześniejszymi wypowiedziami zbyt mocno wszedł w polską politykę.

Na podstawie: RadioZet.pl, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. rici 03.11.2019 13:54

  Trzeba odebrac polskie majatki zydom ktorzy je zabrali Polakom, po powstaniu styczniowym. No, otrzymali je od rosyjskiego cara za rozpetanie a nastepnie tlumienie powstania.

 2. Cosmo 03.11.2019 18:58

  Problem w tym kraju z żydami ma nie tylko Konferencja.

 3. RobG56 03.11.2019 19:21

  W latach 90-tych sztucznie odtworzono kahały – żydowskie gminy wyznaniowe, które nie istniały od czasów wojny. Zwrócono kłamcom kahałowym ogromny majątek, który w ogromnej części wyemigrował za ocean.
  Należy wszcząć śledztwo w tej sprawie, obciążyc gminy żydowskie i osoby winne temu kłamstwu kahałowemu. Majątek, który wówczas trafił za ocean, stał się zaczynem dla o wiele większych roszczeń.

 4. polantek 03.11.2019 19:28

  Trzeba uświadamiać ciągle ile naród polski ucierpiał podczas ostatniej wojny i produkować filmy pisać książki , a nie dyrdymały pod publikę w nadziei , że jakaś międzynarodowa nogródka się przytrafi. Tym zaś co łapy chciwe swe wyciągają wystawić rachunek za obronę , za wyzwolenie, za odbudowę ruin i utrzymywanie tego co dobudowano – okaże się na pewno , że będą musieli dopłacić jak im tak bardzo zależy na “restytucji mienia”.

 5. SZS 03.11.2019 20:04

  “natomiast rozmowy na ten temat powinny toczyć się pomiędzy ekspertami, a nie na łamach mediów.”
  Jak jeden ekspert będzie oddawać SWOJE pieniądze drugiemu ekspertowi, to media nie będą do niczego potrzebne.
  Tylko d***e tego nie rozumieją….

 6. ARTUR 03.11.2019 23:03

  Oczywiście , jestem za rozmowami , lecz zaczniemy o stratach Polski wynikłych z ochrony Żydów przed śmiercią w obozach . Na początek zaczniemy od kwoty 1 miliona dolarów dla każdej osoby z rodziny której chociaż jedna osoba zginęła w wyniku represji nazistów wynikłych z ukrywania Żydów .Jako że życie nie ma ceny jest to kwota wstępna do negocjacji .

 7. net 05.11.2019 15:44

  A jak ma się do tego zasiedzenie w dobrej, lub złej wieże i posiadanie samoistne ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.