Izraelska policja zaatakowała protest chrześcijan

Opublikowano: 14.01.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1947

Izraelskie siły policyjne zaatakowały protest grupy arabskich chrześcijan i muzułmanów, który odbył się wczoraj w Hajfie. Wyznawcy Chrystusa oraz Allaha domagali się w jego trakcie zdemontowania obraźliwej wystawy znajdującej się w tamtejszym muzeum, na której pojawiła się między innymi maskotka koncernu McDonald’s powieszona na krzyżu oraz Maryja przedstawiona jako lalka Barbie. Lokalni chrześcijanie i muzułmanie uznali to za prowokację, odbywającą się w czasie prawosławnego Bożego Narodzenia.

Pod Muzeum Sztuki w Hajfie zgromadziło się kilkuset arabskich chrześcijan oraz muzułmanów, domagających się usunięcia z tamtejszej wystawy instalacji obrażających ich uczucia religijne. Protest nie spodobał się przy tym izraelskiej policji, która postanowiła użyć granatów hukowych oraz gazu łzawiącego, a następnie środków przymusu bezpośredniego. Ostatecznie od rzucanych kamieni rannych zostało trzech funkcjonariuszy, natomiast przedstawiciele sił policyjnych twierdzą, że chcieli jedynie zapobiec przedostaniu się demonstrujących do budynku muzeum.

Od czwartku placówka otoczona jest zresztą przez policjantów, ponieważ właśnie tego dnia w jej kierunku rzucono koktajlem Mołotowa. Sami demonstranci podkreślają z kolei, że izraelskie władze nie reagują na coraz częstsze przypadki obrażania chrześcijan, natomiast od razu przystąpiliby do akcji w przypadku naśmiewania się z Tory. Tym niemniej minister kultury Miri Regew wezwała dyrektora muzeum w Hajfie do usunięcia obraźliwych instalacji.

W Muzeum Sztuki znajdują się bowiem kontrowersyjne instalacje, przedstawiające między innymi ukrzyżowaną maskotkę amerykańskiego fast fooda McDonald’s, a także Jezusa Chrystusa i Maryję jako lalki ze znanej kolekcji Barbie. Przedstawiciele lokalnych wspólnot chrześcijańskich i islamskich uznali wystawę za prowokację eksponowaną w czasie świąt Bożego Narodzenia, wzywając samorząd Hajfy do jej rozebrania, ponieważ pogłębia ona tylko istniejące podziały i powoduje dalsze konflikty religijne.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com, Wnglish.Wafa.ps
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,25 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
samadhi1978
Użytkownik
samadhi1978

To szerszy problem. Opluwanie islamu to islamofobia, opluwanie judaizmu to antysemityzm a opluwanie chrzescijanstwa to sztuka.