Izraelska policja starła się z Arabami na Wzgórzu Świątynnym

Opublikowano: 11.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 798

Na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie miały wczoraj miejsce ostre starcia pomiędzy Arabami a izraelskimi siłami bezpieczeństwa. Mimo rozruchów syjonistyczna policja nie odwołała dorocznego marszu izraelskiej skrajnej prawicy, który zaplanowano wieczorem ulicami jerozolimskiego Starego Miasta.

Do zamieszek na Wzgórzu Świątynnym i w dzielnicy Asz-Szajch Dżarrah dochodzi regularnie od kilkunastu dni. Palestyńczycy zarzucają izraelskim władzom ograniczenie im dostępu do świętego Meczetu Al-Aksa, a ponadto sprzeciwiają się kolejnym planom wysiedlania arabskich rodzin na rzecz żydowskich osadników. Ten ostatni proceder został w ostatnim czasie skrytykowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych i Stany Zjednoczone.

Wczoraj na Wzgórzu Świątynnym doszło do najpoważniejszych w tym roku zamieszek. Według różnych źródeł rannych zostało kilkaset osób. Według palestyńskiego Czerwonego Półksiężyca do szpitali w ciężkim stanie trafiło zaś około 50 uczestników protestów.

Palestyńczycy podkreślają, że ich działania są reakcją na dzisiejsze próby przedostania się do Meczetu Al-Aksa przez żydowskich ekstremistów i osadników, mogących liczyć na wsparcie syjonistycznych służb. Szturmowali oni więc Bramę Damasceńską, natomiast wieczorem mieli uformować swoją doroczną demonstrację z okazji Dnia Jerozolimy, której trasę przemarszu wyznaczono przez Dzielnicę Muzułmańską.

Na podstawie: Timesofisrael.com, Maannews.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Raptor
Użytkownik
Raptor

różne migawki filmowe z sytuacji w państwie położonym w Palestynie
https://www.youtube.com/user/radosna333/videos