Izraelska firma będzie produkować sztuczne mięso dla USA

Opublikowano: 14.12.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1370

Izraelska firma zajmująca się sztucznym mięsem, Believer Meats, rozpoczęła budowę fabryki w Północnej Karolinie, która będzie największym na świecie zakładem hodowli mięsa. Celem firmy Believer Meats jest sprawienie, by produkty mięsne hodowane w laboratorium były przystępne cenowo.

Wraz ze start-upami, takimi jak Impossible Foods i Aleph Farms, Believer Meats jest zaangażowana w obniżanie kosztów mięsa hodowanego w laboratorium i podjęła parę kroków w tym kierunku w ciągu ostatnich kilku lat. Na przykład firma otworzyła swoją pierwszą fabrykę w Izraelu i otrzymała inwestycje, które obniżyły koszt kurczaka hodowanego w laboratorium do 1,70 dolara za pierś.

Po pierwszym znaczącym sukcesie firma stara się zająć miejsce na jednym z kluczowych światowych rynków mięsa alternatywnego, tj. w USA. Powierzchnia zakładu w Karolinie Północnej wyniesie 18,5 tys. mkw. Po uruchomieniu obiekt będzie w stanie produkować co najmniej 10 tys. ton metrycznych hodowanego mięsa rocznie.

Aby wytworzyć mięso, komórki są pobierane od żywych zwierząt i poddawane działaniu enzymów w specjalnych pojemnikach ze stali nierdzewnej, jednocześnie dostarczając im składników odżywczych potrzebnych do reprodukcji i tworzenia tkanek.

Według CEO Believer Meats, Nicole Johnson-Hoffman, misją Believer jest zapewnienie przyszłym pokoleniom możliwości cieszenia się mięsem, które „znamy i kochamy dzisiaj”.

„Rozpoczęcie budowy naszego pierwszego zakładu w USA to przełomowy moment nie tylko dla naszej firmy, ale dla całej branży, ponieważ pokazuje nasze zaangażowanie w urzeczywistnianie hodowli mięsa. Skala przedsięwzięcia to gigantyczny krok naprzód w produkcji nie tylko smacznego, zrównoważonego i pożywnego mięsa, ale także szeroko dostępnego” – powiedział prezes firmy.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MrMruczek 14.12.2022 17:10

    Bardzo fajnie, ale to jeszcze bardzo daleka droga. Zakładają, że uda się produkować takie mięso w cenach konkurencyjnych dla metod tradycyjnych, to dla zaspokojenia popytu w kraju takim jak Polska, potrzeba będzie wybudować ponad 280 takich fabryk, czyli ok. 560 hektarów (5,6 km2 – powierzchnia małej gminy) hal produkcyjnych. Zapotrzebowanie energetyczne będzie mogła na to zaspokoić jedynie synteza jądrowa.
    Sądzę, że nie zdążą. Habitat, którego nie rozumiemy i w którym już nie chcemy żyć, ale od którego w stu procentach zależy nasze istnienie, unicestwimy znacznie wcześniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.