Izraelscy żołnierze zaatakowali przebranych za Świętego Mikołaja

Opublikowano: 25.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 386

Izraelskie siły brutalnie rozpędziły manifestację kilkudziesięcioosobowej grupy Palestyńczyków, którzy dotarli do jednego z wojskowych punktów kontrolnych w Betlejem. Osoby przebrane w stroje Świętego Mikołaja manifestowały na rzecz otwarcia historycznej części miasta dla chrześcijańskich pielgrzymów przybywających z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Grupa kilkudziesięciu Palestyńczyków, wśród których większość stanowiły osoby przebrane w stroje Świętego Mikołaja, wyruszyła ulicami północnego Betlejem w punkt kontrolny oddzielający Betlejem od Jerozolimy. Na miejscu zostali zatrzymani przez izraelskich wojskowych, którzy wpierw użyli siły fizycznej a następnie spacyfikowali manifestację przy pomocy gazu łzawiącego oraz metalowych kul pokrytych gumą. Część uczestników procesji Świętych Mikołajów została raniona, a wśród poszkodowanych znalazło się również pięciu dziennikarzy towarzyszących manifestującym Palestyńczykom.

Rzecznik izraelskiej policji powiedział po tym wydarzeniu, że grupa piętnastu mężczyzn przebranych w stroje Świętego Mikołaja zaatakowała punkt kontrolny przy użyciu kamieni, w wyniku czego rannych zostało dwóch żołnierzy.

Przemarsz ulicami Betlejem był protestem palestyńskich chrześcijan przeciwko izraelskim obostrzeniom, które w znaczący sposób ograniczają możliwość dotarcia wyznawcom Jezusa Chrystusa do miejsc kultu religijnego. Na całym palestyńskim terytorium znajduje się blisko sto syjonistycznych punktów kontrolnych, 196 nielegalnych żydowskich osiedli oraz fragmenty muru oddzielającego Izraelczyków od Palestyńczyków.

Manifestacje palestyńskich chrześcijan przeciwko izraelskiej polityce odbywają się od dwóch lat i za każdym razem są brutalnie pacyfikowane przez syjonistyczne wojsko.

Na podstawie: maannews.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o