Izraelscy uczniowie tańczyli nago w niemieckim obozie koncentracyjnym Majdanek

Opublikowano: 15.08.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 697

Dwóch izraelskich studentów odesłano do domu po tym, jak zostali przyłapani przez kamery monitoringu na tańcu nago w obozie zagłady. Pracownicy obozu koncentracyjnego na Majdanku pod Lublinem poinformowali lokalne władze i poprosili o podjęcie właściwych działań zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

Obóz śmierci na Majdanku powstał na terenie okupowanej Polski w 1941 r. i działał do 1944 r. Był to pierwszy obóz koncentracyjny wyzwolony przez aliantów. Zamordowano tam 78 tys. ludzi, w tym 60 tys. Żydów.

22 sierpnia 2012 r. dwóch izraelskich studentów wysłano do domu z wycieczki szkolnej po tym, jak zostali przyłapani na tańcu bez odzienia (niektóre izraelskie media podają, że tylko jeden uczeń się obnażył). Nieodpowiedzialnych zachowań dopuściło się dwóch dwunastoletnich chłopców. Rodzice jednego z nich zapłacili grzywnę, drugi otrzymał ostrzeżenie. Według strony izraelskiej incydent to „poważne naruszenie dyscypliny”.

Podano również, że „obaj młodzieńcy wrócili do Izraela w niedzielę wraz z pedagogiem”. W tej sprawie zostanie przeprowadzone dochodzenie, by zapobiec podobnym wydarzeniom.

Ministerstwo Edukacji Izraela poinformowało, że „postrzega z wielką surowością każde zachowanie, które może zaszkodzić statusowi i wartościom reprezentowanym przez wyjazdy do Polski. W omawianym przypadku, ze względu na niewłaściwe i nieodpowiednie zachowanie uczniów, działania dyscyplinarne zostały podjęte w pełni przeciwko sprawcom”.

Dziennik “Haaretz” określił ten incydent jako jeden z najpoważniejszych przypadków złego zachowania izraelskich studentów podczas wyjazdów do Polski, w których każdego roku bierze tysiące osób. Zgodnie z polskim prawem ci, którzy zbezcześcili pomnik lub inne publiczne miejsce upamiętniające historyczne wydarzenie, mogą zostać ukarani grzywną lub więzieniem. W maju izraelskie ministerstwo edukacji ogłosiło nowy program nauczania określający rolę każdego kraju europejskiego w Holokauście, który jest wprowadzany w szkołach, co jest skutkiem słynnej i wzbudzającej kontrowersję ustawy IPN dot. Holokaustu.

Autorstwo: tallinn
Zdjęcie: Alians PL (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.