Izraelczycy zaatakowali kondukt pogrzebowy zamordowanej dziennikarki

Opublikowano: 14.05.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1474

Wczoraj w Jerozolimie odbywały się uroczystości pogrzebowe Shireen Abu Akleh, zastrzelonej kilka dni temu przez izraelskie wojsko arabsko-amerykańskiej dziennikarki zajmującej się tematyką palestyńską. Wydarzenie nie spodobało się izraelskim służbom, które przy pomocy pałek pobiły uczestniczących w nim żałobników.

Abu Akleh w środę relacjonowała dla katarskiej telewizji Al-Dżazira izraelską akcję w obozie dla uchodźców w Dżaninie na Zachodnim Brzegu. W pewnym momencie została ona jednak postrzelona w głowę, choć miała na sobie odpowiednie oznaczenia wskazujące na wykonywany przez nią zawód. Początkowo Izraelczycy twierdzili, że tak naprawdę zastrzelili ją Palestyńczycy, ale po kilku godzinach wycofali się z tej wersji wydarzeń.

Wczoraj we Wschodniej Jerozolimie odbył się pogrzeb palestyńskiej dziennikarki z amerykańskim paszportem. Żałobnicy przeszli więc ulicami miasta, wpierw wynosząc trumnę Abu Akleh z jednego ze szpitali, a następnie przenosząc ją do katedry Zwiastowania Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Od początku uczestnicy pogrzebu musieli liczyć się z utrudnieniami ze strony izraelskich służb. Ograniczyły one więc możliwość poruszania się samochodami we Wschodniej Jerozolimie, blokując zwłaszcza drogi dojazdowe do szpitala oraz Starego Miasta.

W pewnym momencie żałobnicy zostali natomiast zaatakowani przez syjonistyczne służby bezpieczeństwa. Na nagraniach wideo widać ich agresywną interwencję polegającą przede wszystkim na okładaniu uczestników pogrzebu pałkami.

Amerykańskie media poinformowały natomiast, że specjalne śledztwo w sprawie zastrzelenia dziennikarki prowadzą izraelskie służby. Co więcej, mają one skłaniać się już do tezy o odpowiedzialności jednego z żołnierzy za jej śmierć.

Czerwony Półksiężyc zwraca także uwagę na zachowanie Izraelczyków jeszcze w szpitalu. Mieli oni przeprowadzić szturm na placówkę w Jerozolimie, podczas którego rannych zostało kilkadziesiąt osób.

Na podstawie: WSJ.com, AlJazeera.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Admin WM 14.05.2022 08:21

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.