Izraelczycy z rekordową ilością polskich paszportów

Opublikowano: 26.08.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 692

Po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Zjednoczoną Prawicę znacząco wzrosła liczba paszportów naszego kraju, które trafiają do obywateli Izraela. W ciągu ostatnich dwóch lat Izraelczycy mieli więc otrzymać ponad dziesięć tysięcy polskich dokumentów, przy czym taką samą ich liczbę wydano przez pięć wcześniejszych lat. Jak przyznaje w izraelskich mediach żydowski lobbysta Jonny Daniels, większość Żydów złożyła odpowiednie wnioski w celu uzyskania określonych korzyści.

Informację na ten temat przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, odpowiadając tym samym na interpelację posła Marka Jakubiaka z ruchu Kukiz’15, w której pytał on o liczbę polskich paszportów wydawanych obywatelom Izraela w latach 2002-2017. Z odpowiedzi wiceministra Piotra Wawrzyka wynika więc, że w tym okresie Izraelczykom przyznano blisko 28 tysięcy dokumentów, z czego od 2010 do 2017 roku liczba ta wyniosła blisko 20 tysięcy, co oznacza wzrost o blisko 250 proc. w stosunku do lat wcześniejszych.

Najwięcej polskich paszportów rozdano przy tym Żydom od czasu przejęcie władzy przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Polski konsulat w Tel Awiwie zaakceptował w tym czasie dokładnie 10 820 wniosków o nadanie tego dokumentu, podczas gdy w sumie w ciągu ostatnich piętnastu lat pozytywnie rozpatrzono 28 736 tego typu próśb.

Żyjący w bliskich kontaktach z władzą żydowski lobbysta Jonny Daniels, cytowany w tym kontekście przez izraelskie media, nie ukrywa specjalnie, iż Żydzi zainteresowali się polskimi paszportami z powodów czysto koniunkturalnych. Polska jest bowiem państwem Unii Europejskiej, dlatego jej obywatele mogą bez przeszkód poruszać się po unijnym terytorium, a także podejmować pracę w dowolnym z krajów członkowskich.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.