Izraelczycy kontestowali sprzedaż domu Arabom

Opublikowano: 16.06.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 546

Ponad stu pięćdziesięciu mieszkańców miejscowości Afula w północnym Izraelu wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko sprzedaży domu arabskim obywatelom państwa syjonistycznego. Uważają oni bowiem, że tym samym czterdziestotysięczne miasto straci swoją żydowską tożsamość, dlatego mieli ze sobą między innymi transparenty z groźbami pod adresem miejscowych agentów nieruchomości.

Do manifestacji w mieście znajdującym się w dystrykcie północnym Izraela doszło wczoraj, a wśród demonstrantów można było wypatrzyć między innymi byłego burmistrza Afuli, Awiego Elkabetza. Samorządowiec planujący powrót na swoje dawne stanowisko powiedział izraelskim mediom, że miejscowi mieszkańcy nie chcą żyć w „mieszanym mieście”, ponieważ mają prawo do utrzymania jego żydowskiej tożsamości, co zdaniem polityka „nie jest rasizmem”.

Szlomo Malihi, zastępca obecnego burmistrza, także demonstrował przeciwko sprzedaży domu rodzinie Arabów posiadających izraelski paszport. Jego zdaniem przekazanie obiektu Palestyńczykom powinno zostać cofnięte, ponieważ mieszkańcy chcą zachować jednolity charakter swojej miejscowości, chociaż w porównaniu do sąsiednich miast nie posiadają kibuców i osiedlowych samorządów.

Uczestnicy protestu mieli ze sobą między innymi transparenty skierowane do agentów nieruchomości. Ich treść jednoznacznie sytuowała ich w gronie zdrajców, którzy z powodu swoich działań „nie zaznają spokoju”. Ajman Odeh, jeden z parlamentarzystów do Knesetu z ramienia arabskiej Zjednoczonej Listy, nie był specjalnie zszokowany manifestacją. Jego zdaniem nie powinna ona specjalnie dziwić w kraju, w którym zbudowano 700 miejscowości z zakazem osiedlania się przez Arabów.

Na podstawie: MiddlEasteye.com, TimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.