Izrael zostanie oskarżony o zbrodnie wojenne

Opublikowano: 09.01.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 291

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon oświadczył, że Palestyna przystąpi do Międzynarodowego Trybunału Karnego 1 kwietnia bieżącego roku. Oznacza to więc, że Izrael zostanie oskarżony o zbrodnie wojenne, jakich dopuścił się podczas ostatniej wojny w Strefie Gazy.

W wyniku wojny jaka miała miejsce kilka miesięcy temu, izraelskie wojska zabiły w palestyńskiej enklawie około 2,5 tysiąca osób. Wiele raportów wskazuje, że znaczna większość z nich to cywile, choć państwo żydowskie utrzymuje, że atakowano głównie bojowników z organizacji Hamas. Dlatego też Palestyna domagała się aby Izrael został ukarany za dokonanie zbrodni wojennych.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon zapowiedział, że Palestyna dołączy do Międzynarodowego Trybunału Karnego już 1 kwietnia. Wcześniej prezydent Mahmud Abbas przekazał niezbędne w tym celu dokumenty. Stany Zjednoczone oraz Izrael sprzeciwiają się tej decyzji argumentując iż przeszkodzi to w osiągnięciu rozwiązania pokojowego. Jednak zarówno Izrael jak i USA nie są członkiem Trybunału.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: reuters.com
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
argos1
Użytkownik
argos1

Konserwatysta zadaje pytanie Demokracie;

Pytanie:
– Czy Indianie z rezerwatów Ameryki Północnej mówią po angielsku(?) tylko dlatego, że nie pamiętają mowy swoich przodków?

Odpowiedź:
– Ależ nie! Oni po prostu w ten sposób szanują amerykańską demokrację!

A co na to sami zainteresowani, tzw. Indianie?