Izrael zagroził kolejną wielką wojną w Strefie Gazy

Opublikowano: 24.07.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 227

W ostatnim czasie wyraźnie wzrosło napięcie między Izraelem a Strefą Gazy. 14 lipca, IDF przeprowadził zakrojoną na szeroką skalę operację militarną, największą od 2014 roku, w odpowiedzi na ataki ruchu zbrojnego Hamas. Natomiast w piątek, Izrael dokonał intensywnych bombardowań w palestyńskiej enklawie i zagroził niszczycielską wojną.

Już od kilku miesięcy, na granicy Strefy Gazy z Izraelem trwają protesty w ramach tzw. Wielkiego Marszu Powrotu. Palestyńczycy domagają się, aby Izrael pozwolił im wrócić do swoich domów, które znajdują się na ziemiach, z których zostali wygnani w 1948 roku. Izraelscy żołnierze bardzo często strzelają do Palestyńczyków, którzy zbliżają się do bariery granicznej, co wzbudza wśród protestujących uzasadniony gniew.

Demonstracjom towarzyszą coraz częstsze ataki. Ze Strefy Gazy masowo wypuszczane są płonące balony i latawce, które spadają na pola uprawne w południowej części Izraela. Ta specyficzna forma nalotu doprowadziła do kilkuset pożarów, w wyniku których spłonęło ponad 6 tysięcy akrów ziemi. Do tego organizacja Hamas przeprowadza ataki rakietowe, choć w większości są one nieskuteczne.

W piątek, Minister Obrony Awigdor Lieberman zapowiedział, że jeśli nic w tej kwestii się nie zmieni to Izrael przeprowadzi operację militarną, która będzie o wiele bardziej bolesna od tej z 2014 roku, kiedy to zginęło ponad 2,1 tysiąca Palestyńczyków, a ponad 10 tysięcy zostało rannych, nie wspominając już o ogromnych zniszczeniach. W zeszłym tygodniu, Izrael przeprowadził manewry wojskowe, na których symulowano inwazję lądową na Strefę Gazy. Wygląda na to, że były to ćwiczenia przygotowujące żołnierzy do zbliżającej się wojny.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TimesOfIsrael.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
KubaD.
Użytkownik
KubaD.

Nikt na świecie nie zareaguje?
Ktoś powinien zająć się tą izraelską plagą.

polach
Użytkownik
polach

Działania Izraela przyniosą mu zagładę- tego jestem pewien.Świat Arabski się zjednoczy przeciw temu sztucznemu tworowi i wymiecie ich stamtąd.Ich czas dobiega końca.