Izrael zabronił dodawania fluoru do wody pitnej

Opublikowano: 27.08.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 667

Państwo Izrael podjęło bardzo dobry krok na drodze do zabezpieczenia zdrowia swoich obywateli. Tamtejszy Sąd Najwyższy nakazał właśnie zaprzestanie fluoryzacji wody pitnej. Nakaz ma wejść w życie latem 2014 roku i do tego czasu żadna społeczność w Izraelu nie będzie miała dostępu do fluoryzowanej wody.

Wyrok jest niewątpliwym sukcesem organizacji pozarządowych, które zabiegały o zaprzestanie dodawania fluoru do wody pitnej. Według ich argumentacji fluoryzacja powoduje nie tylko poważne zastrzeżenia, co do jej bezpieczeństwa dla organizmu, ale według badań nie przynosi żadnych pozytywnych efektów dla populacji.

Co ciekawe sąd zabronił nie tylko obowiązkowej fluoryzacji, ale w ogóle jakiejkolwiek. Fluoryzowanie wody pitnej miało za zadanie poprawę stanu uzębienia mieszkańców, ale o ile fluor faktycznie powoduje pozytywny efekt na szkliwo zębów to dodatkowo ma wiele działań niepożądanych i po prostu truje nasz organizm.

W Polsce oficjalnie nie prowadzi się fluoryzacji wody pitnej, ale mogą to być tylko pozory, ponieważ gdy sprawdzi się skład wód butelkowanych sprzedawanych w naszym kraju prawie wszystkie mają informacje o zawartości fluoru. Oznacza to po prostu, że pijemy wodę z domieszkami fluoru na poziomie, co najmniej takim jak Amerykanie, którzy są najbardziej zafluorowanym społeczeństwem na świecie.

W Europie Zachodniej w większości krajów również nie fluoryzuje się wody a kraje takie jak Norwegia czy Szwajcaria całkowicie odrzuciły ten pomysł. W Japonii udowodniono, że zęby dzieci pijących fluoryzowaną wodę są na podobnym poziomie rozpadu jak u dzieci niepijących takiej wody. Po prostu inny czynnik jest tutaj decydujący i nazywa się cukier.

Według obecnego stanu wiedzy fluor ma możliwość wpływania na funkcjonowanie mózgu. Z niektórych badań wynika, że powoduje on też spadek inteligencji. Znane są również opracowania wskazujące na zaburzenia pracy gruczołów takich jak szyszynka. Niektóre wnioski naukowe wymagające jednak gruntownego zbadania wskazują nawet na to, że fluor zwiększa możliwość zachorowania na chorobę Alzheimera czy raka pęcherza moczowego.

Na podstawie: www.ynet.co.il, www.fluoridealert.org
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. koxy 28.08.2013 02:09

    A co ma chemitrials wspolnego z flouorem ? Flour jest dodawany do wody, a chemitrials są faktem, dla Ciebie to żenująca sensacja dla mnie smutna prawda, żyj dalej w matrixie TVN.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.