Izrael zaatakował pozycje Hamasu w Strefie Gazy

Opublikowano: 18.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 605

Samoloty Sił Powietrznych Izraela uderzyły w północną Strefę Gazy w kilka celów związanych z rządzącym w enklawie ruchem Hamasu, poinformowała Armia Obrony Izraela. „Cztery cele to budynki i obiekty “terrorystycznej” infrastruktury wojskowej, trzy kolejne — obiekty do produkcji broni” — czytamy w oświadczeniu.

Zaznaczono, że nalotu dokonano „w odpowiedzi na ogień z karabinów maszynowych ciężkiego kalibru, którego celem było miasto Sderot, a także powtarzające się ataki ze strzelaniem w ciągu dnia”.

Wcześniej izraelskie wojska zaatakowały dwa stanowiska obserwacyjne palestyńskich bojowników w odpowiedzi na drugi w ciągu dnia ostrzał ze Strefy Gazy. Incydent nie spowodował żadnych strat po stronie Izraelczyków.

Wcześniej izraelski czołg ostrzelał posterunek Hamasu na północnej granicy enklawy po serii z karabinu maszynowego wystrzelonej przez palestyńskich bojowników. Ostrzał obył się bez rannych, ale kilka pocisków uderzyło w dom w przygranicznym mieście Sderot, poinformowali wojskowi. Utrzymują wzmocnioną obecność na granicach Strefy Gazy w związku z masowymi palestyńskimi protestami, które trwają drugi miesiąc z rzędu.

Tymczasem poproszony o komentarz w sprawie sytuacji na granicy ze Strefą Gazy premier Izraela Binjamin Netanjahu wezwał naród Palestyny do „porzucenia fantazji dotyczących zniszczenia Izraela”.

„Najwyższy czas, by Palestyńczycy porzucili fantazje o zniszczeniu Izraela, porzucili fantazje o tym, że Izrael zniknie z powierzchni ziemi — to nie nastąpi” — powiedział Netanjahu.

14 maja, zgodnie z decyzją prezydenta USA Donalda Trumpa w Jerozolimie odbyła się uroczystość otwarcia nowej ambasady USA w Izraelu. W związku z tym wydarzeniem mieszkańcy Palestyny urządzili akcję protestu na granicy ze Strefą Gazy.

Według ostatnich danych w wyniku starć Palestyńczyków z izraelskimi wojskowymi zginęło 61 osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kopydlok 18.05.2018 12:51

    Te oświadczenie ma tyle wspólnego z prawdą, co wtorkowe konferencje prasowe Urbana w PRL.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.