Izrael utrudniał podróż palestyńskim chrześcijanom

Opublikowano: 27.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1890

Palestyńscy chrześcijanie jak zwykle musieli zmierzyć się z utrudnieniami ze strony izraelskich władz, tradycyjnie patrzących się nieprzychylnie na podróże ze Strefy Gazy do Betlejem. Jak co roku syjonistyczne władze rozpatrzyły pozytywnie jedynie niewielki ułamek wniosków o pozwolenie na przejazd, stosując głównie taktykę polegającą na rozdzielaniu od siebie członków palestyńskich rodzin.

Izraelskie władze okupacyjne zawsze utrudniają podróże palestyńskim wyznawcom Chrystusa, co dzieje się głównie przy okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. Jedynie niewielki ułamek Palestyńczyków ze Strefy Gazy i Jerozolimy może więc udać się do Betlejem, aby celebrować swoje święta religijne w miejscu narodzin Jezusa oraz spotkać się ze swoimi rodzinami mieszkającymi na terytorium Zachodniego Brzegu.

Taktyka Izraelczyków jest przy tym przewidywalna, a polega ona głównie na rozdzielaniu rodzin podróżujących do Betlejem. Pozwolenia dostają więc zazwyczaj rodzice, lecz ich dzieci już nie, lub też otrzymuje je tylko jeden z rodziców. Z tego powodu większość palestyńskich chrześcijan nigdy nie może świętować wraz z całą swoją rodziną, ponieważ ich familie są podzielone na mieszkańców dwóch wspomnianych terytoriów.

Jednocześnie w ubiegły weekend po raz pierwszy od dziesięciu lat miała miejsce uroczystość inauguracji świątecznej choinki, w której uczestniczyli hierarchowie Kościołów prawosławnego i katolickiego.

Na podstawie: Maannews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.