Izrael przymusowo deportuje Filipińczyków

Opublikowano: 19.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 990

Od kilku tygodni izraelskie władze prowadzą akcję aresztowania i deportowania zagranicznych pracowników, którzy nie spełniają wymogów pozwalających im na pozostanie w kraju. Wśród już wyrzuconych osób znajdują się między innymi Filipińczycy przebywający w Izraelu od wielu lat, w tym również ich dzieci uczęszczające do miejscowych szkół.

Ogółem w ciągu kilku ostatnich tygodni syjonistyczne władze wyrzuciły ze swojego kraju blisko stu zagranicznych pracowników, zaś większość z nich pochodziła właśnie z Filipin i wykonywała zawód opiekunów głównie dla starszych osób. Ogółem szacuje się, że w tym celu w Izraelu przebywa około 60 tys. imigrantów – blisko połowa z nich przybyła do Izraela z Filipin, natomiast reszta pochodzi z Nepalu, Sri Lanki, Mołdawii oraz innych państw Europy Wschodniej.

Dzisiaj izraelskie służby aresztowały filipińską parę wraz z dwójką ich dzieci, które mają zresztą mówić wyłącznie po hebrajsku, ponieważ urodziły się w Izraelu i właśnie tutaj uczęszczają do szkół. Z dostępnych informacji wynika, że para Filipińczyków mieszka w Izraelu od blisko dwudziestu lat, a ich córki mają odpowiednio 13 i 10 lat. Tym samym są oni czwartą rodziną, która została deportowana mimo posiadania dzieci w wieku szkolnym.

Zgodnie z izraelskim prawem zagraniczna pracownica zachodząca w ciąże musi odesłać swoje dziecko do ojczyzny, ponieważ w innym wypadku nie zostanie przedłużona jej wiza. Oczywiście większość z imigrantów nie wypełnia tego obowiązku, chcąc zapewnić swoim dzieciom lepszą przyszłość niż w swoim rodzinnym kraju i tym samym podejmując się dalszej pracy na czarno.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. armagedon 19.08.2019 19:20

    Chyba tylko Niemcy rozdzielali matki od dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.