Strajk głodowy palestyńskich więźniów

Opublikowano: 25.02.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 285

W strajku głodowym w więzieniach w Izraelu bierze udział około 3 tysięcy Palestyńczyków. Protestują przeciwko nagłej śmierci 30-letniego Adafata Jaradata jednego z aresztowanych rodaków. Przy sekcji zwłok, która ma wyjaśnić okoliczności jego zgonu będą obecni, oprócz izraelskich patomorfologów, także palestyński minister do spraw więźniów, palestyński lekarz i rodzina zmarłego.

Śmierć Jaradata, ojca dwójki dzieci, wywołała zamieszki. Na ulice w Hebronie wyszli Palestyńczycy i doszło do starć z izraelskimi funkcjonariuszami bezpieczeństwa. Premier Autonomii Palestyńskiej Salam Fajjad wyraził “głęboki żal i szok z powodu męczeństwa Arafata Jaradata w więzieniu pod izraelską okupacją” i domaga się “natychmiastowego ujawnienia prawdziwych przyczyn śmierci mężczyzny”.

Izrael zażądał od Palestyńskich Władz Narodowych przywrócenia porządku na Zachodnim Brzegu Jordanu, gdzie trwają masowe zamieszki.

W niedzielę izraelskie władze przekazały Autonomii Palestyńskiej kilkanaście milionów dolarów, żeby nie dawać jej powodu do bezczynności. Chodzi o podatki i cła, które Izrael zbiera dla Palestyńczyków i które miesięcznie wynoszą około 100 milionów dolarów. Przelewy zostały wstrzymane po tym, jak Palestyńczycy zwrócili się do ONZ o uznanie swojej państwowości.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk (akapit 1 i 2) i Głos Rosji (akapit 3 i 4)
Źródła: Lewica i Głos Rosji
Kompilacja dwóch wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. kudlaty72 25.02.2013 20:16

  Współczuję Palestyńczykom z całego serca,może nadejdzie jeszcze dzień prawdy,dzień wilka,kiedy wyrwiemy wszystkie syjonistyczne chwasty zatruwające pokój na tej planecie.

 2. cetes 25.02.2013 21:01

  Wyobraźcie sobie, że jakiś białoruski sprzedawczyk w rodzaju Alesia,albo Andżeliki, prowadzi głodówkę.
  UE i działające w Polsce media zaplułyby się w jego obronie.
  Zresztą tak jest w przypadku złodziejki-aferzystki Juli T. na Ukrainie

 3. marek13 25.02.2013 23:48

  na Boga, kudlaty72, jak wyrwiesz wszystkie syjonistyczne chwasty, czy pare Zydow sie ostanie?
  przeczytalem kilka pozycji z Twojej ulubionej strony stopsyjonizmowi. Byl tam artykul “Narod zydowski zostal wymyslony”. autor jest Zydem, pochodzenia polskiego, wiec pewnie Chazar z genow. Ale duzo wazniejsze jest to co glosi. Alternatywa do wielkiej wojny dwoch religii przeciwko syjonistycznemu rzadowi jest przegnicie systemu od wewnatrz. Jesli nie bedzie wielkiej wojny panstwo izraelskie z powodow demograficznych jest skazane na “rozmycie sie”, federacje z Arabami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.