Izrael ostrzelał cywilów. 45 osób spłonęło żywcem

Opublikowano: 28.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1966

Obozowisko w Rafah miało być bezpiecznym miejscem, w które kierowani są uchodźcy. Przedwczoraj jednak stało się celem izraelskiego ostrzału.

Według oficjalnego oświadczenia IDF (Sił Obronnych Izraela) celem była placówka Hamasu, w którą wystrzelono „precyzyjną amunicję” na podstawie dokładnych danych. Faktem jest natomiast to, że atak spowodował ogromny pożar obejmujący obóz uchodźców. Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia Palestyny spłonęło 45 osób, głównie kobiet i dzieci. Nie jest to jedyna sytuacja, w której Izrael dopuszcza się zbrodni wojennych, argumentując, że wśród cywilów znajdowali się bojownicy Hamasu.

Potępienie ataków zakomunikowały nie tylko kraje arabskie, ale też min. Francja. Prezydent Emanuel Macron zakomunikował swoje oburzenie i oświadczył, że takie operacje muszą się skończyć. Oburzenie wywołał także fakt, że atak Izraela złamał postanowienie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Ten na podstawie „Konwencji o ludobójstwie” nakazał Izraelowi całkowite zaprzestanie walki na terenie gubernatorstwa Rafah, a także innych czynności mogących stanowić zagrożenie dla części bądź całości populacji Palestyńczyków. Izrael w odpowiedzi stwierdził, że atak nie stanowił zagrożenia dla części bądź całości populacji.

Biorąc pod uwagę jednak historyczne i obecne działania Izraela, możemy jednak powątpiewać w obecność Hamasu w tym miejscu. Trudno też uwierzyć, że to był „precyzyjny” atak. Już w grudniu 2023 wyszło na jaw, że prawie połowa amunicji powietrze-ziemia użytej w Gazie to amunicja niekierowana, tzw. głupie bomby/dumb bombs.

Izrael też metodycznie niszczy palestyńskie uniwersytety i inne istotne kulturowo miejsca; a także niszczy szpitale, odcina wodę i niszczy uprawy. Mamy do czynienia z ludobójstwem i próbą wymazania całego narodu tak jak to miało miejsce, np. w przypadku holokaustu bądź kolonizacji Ameryki Północnej. Zaczęło się to wiele lat przed atakiem z 7 października, w zasadzie równolegle z utworzeniem państwa Izrael.

Atak w Rafah można uznać więc za element polityki terroru, jaką od początku swojego istnienia przyjmuje Izrael.

Autorstwo: Piotr Starczewski
Źródło: FaktyiAnalizy.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. pikpok 28.05.2024 12:42

  Albo syjoniści czują się już tak pewnie, albo prowokują IIIWŚ. Miejsce na Ukrainie już sobie przygotowali.

 2. rozrabiaka 28.05.2024 12:56

  @pikpok po wojnie przyjadą, jest wielu zaginionych, to mogą przyjąć ich nazwiska. Przyjedzie do oksany sypnie szeklami na stół a ona zawoła do bawiących się na podwórku dzieci: rybionki, tato wasz wrócił z wojny!

 3. replikant3d 28.05.2024 17:34

  pikpok, gdybyś miał prawie absolutną kontrolę nad pieniędzmi prawie całego świata, też byś był pewny siebie.

 4. emigrant001 28.05.2024 19:22

  A ludzie na to patrzą i nawet nie mogą nic powiedzieć, bo to będzie mowa nienawiści.
  Żyjemy w czasie tak wielkiej Hipokryzji, że każdy normalny jest traktowany jak wariat a każdy prawy jak złoczyńca a każdy złoczyńca jak bohater.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.