Izrael oskarża producenta lodów o „antysemityzm”

Opublikowano: 21.07.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1289

Izraelski premier Naftali Bennett skrytykował markę lodów Ben&Jerry’s, nazywając ją „antyizraelską” z powodu decyzji o wycofaniu przez nią ze sprzedaży produktów dostępnych dotychczas na Zachodnim Brzegu. W ten sposób koncern zareagował na działalność żydowskich osadników, nielegalnie budujących swoje osiedla na okupowanych terytoriach palestyńskich.

Ben&Jerry’s to przedsiębiorstwo znane ze swojego politycznego zaangażowania. W Polsce wspiera ono aktywnie środowiska dewiantów seksualnych, oferując między innymi dotacje czołowej organizacji LGBTQWERTY w postaci stowarzyszenia „Miłość Nie Wyklucza”. Klienci firmy zarzucali jej jednak, że nie dostrzega problemu w obecności swoich produktów na terytoriach okupowanych.

Ostatecznie amerykański koncern zdecydował, że jego lody nie będą dostępne na żydowskich osiedlach na Zachodnim Brzegu Jordanu. Istniejące tam osadnictwo jest bowiem nielegalne z punktu widzenia prawa międzynarodowego, a przede wszystkim proceder ten „jest niezgodny z wartościami społecznie świadomej marki”. Jednocześnie Ben&Jerry’s nadal zamierza sprzedawać swoje produkty w samym Izraelu.

Decyzja koncernu spotkała się oczywiście z krytyką syjonistycznych polityków. Szef izraelskiego rządu nazwał firmę „antyizraelską”, co nie powinno w żaden sposób dziwić, bo jego głównym elektoratem są właśnie mieszkańcy nielegalnych osiedli. Minister spraw zagranicznych Jair Lapid poszedł jeszcze dalej i zarzucił Ben&Jerry’s „haniebne poddanie się antysemityzmowi i Ruchowi Bojkotu Izraela”.

Amerykańska firma otrzymała natomiast wsparcie lewicowych żydowskich grup ze Stanów Zjednoczonych. Zauważają one, że Ben&Jerry’s dokonało rozróżnienia na nielegalne osiedla oraz same państwo Izrael, dlatego firmie nie można zarzucić „antysemityzmu”.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com, BusinessInsider.com.pl
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 2 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.