Izrael nie przyjmie konwencji stambulskiej

Opublikowano: 29.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1710

Formujący się właśnie nowy rząd Izraela nie przyjmie konwencji stambulskiej, co zamierzali zrobić poprzednicy — wynika z pojawiających się informacji. Nowe władze nie chcą się zgodzić m.in. na promowanie ideologii gender.

Do tej pory Konwencję podpisało 45 państw, w tym Polska. Z tych czterdziestu pięciu państw-sygnatariuszy, siedem państw jej nie ratyfikowało. Są to przede wszystkim nasi sąsiedzi – Węgry, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Łotwa, Litwa i Armenia. Konwencja nie jest oficjalnie stosowana w tych krajach. Z kolei Turcja wycofała się z ratyfikacji konwencji w 2021 roku. Polska ratyfikowała ją pod koniec rządów PO-PSL, przy protestach PiS. Mimo zapowiedzi, po zmianie władz nie doszło do wycofania naszego kraju z jej ratyfikacji. Obecnie, na apele o odrzucenie konwencji stambulskiej, polskie władze odpowiadają w oficjalnych pismach, że nie mają takich planów i bronią zapisów dokumentu.

Na początku obecnego roku rząd Izraela, kierowany przez Naftalego Benetta złożył formalny wniosek o członkostwo w Konwencji Stambulskiej. Zaakceptowała go w kwietniu Rada Europy. Podpisanie i ratyfikacja traktatu przez izraelski parlament – Kneset – była kilkakrotnie odkładana pod presją prawicy. Dokumentowi sprzeciwiali się też niektórzy ministrowie.

Ostatecznie wszystko wskazuje na to, że do takiej ratyfikacji nie dojdzie. Bezalel Smotrich, przywódca religijnej partii syjonistycznej, przekonał Beniamina Netanjahu, który stanie na czele nowego rządu, do odrzucenia konwencji.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: NCzas.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.