Izrael nie chce Bliskiego Wschodu wolnego od broni nuklearnej
Izrael jako jedyny kraj głosował w poniedziałek 7 grudnia 2021 roku w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ przeciwko uznaniu Bliskiego Wschodu jako strefy wolnej od broni nuklearnej.
W rezolucji przyjętej liczbą głosów 178 do 1, przy 2 krajach wstrzymujących się (USA, Kamerun) zawarto wezwanie do tego, aby na tym obszarze Azji nie rozwijać, nie produkować, nie testować, oraz nie zezwalać na stacjonowanie broni nuklearnej ani żadnej innej aparatury jądrowej. Rezolucję poparła Islamska Republika Iranu, oskarżana przez międzynarodowe żydostwo oraz zachodnie mocarstwa o dążenie do wytworzenia własnej broni atomowej.
W drugiej rezolucji przyjętej liczbą głosów 157 do 6, przy 24 krajach wstrzymujących się, otwarcie wezwano państwo syjonistyczne, aby podpisało traktat o nierozprzestrzenianiu broni atomowej i poddaniu obiektów jądrowych kontroli Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Na liście hańby a więc na liście krajów które głosowały przeciwko tej uchwale, oprócz rzecz jasna Izraela znalazła się Kanada, USA oraz amerykańskie reżimy marionetkowe: Palau, Mikronezja oraz Wyspy Marshalla.
Od głosu wstrzymały się: Albania, Australia, Belgia, Kamerun, Wybrzeże Kości Słoniowej, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Gruzja, Niemcy, Węgry, Indie, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Monako, Niderlandy, Panama, Polska, Rumunia i Wielka Brytania. W rezolucji tej przypomniano że państwo izraelskie jest ostatnim krajem na Bliskim Wschodzie, który nie jest stroną traktatu.
Autorstwo: Adolf Rotshild
Na podstawie: JPost.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl