Izrael może przedłużyć działania zbrojne w Gazie

Opublikowano: 31.07.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Co najmniej 15 Palestyńczyków zginęło, około 150 zostało rannych podczas ostrzału przez Siły Obronne Izraela targu na wschodnich obrzeżach stolicy Strefy Gazy. Do zdarzenia doszło wczoraj podczas 4-godzinnej przerwy w działaniach bojowych. Zawieszenie broni, ogłoszone przez izraelską armię, nie objęło niektórych rejonów, gdzie trwają poszukiwania i niszczenie podziemnych tuneli. Tymczasem w Strefie Gazy trzech wojskowych zginęło, a 27 ucierpiało. Ładunki wybuchowe zostały podłożone w domu i tunelu, prowadzącym do niego. Straty izraelskiej armii wciągu ubiegłych trzech tygodni operacji przeciwko palestyńskim bojownikom wyniosły 56 osób.

Operacja Izraela pod kryptonimem Niezniszczalna Skała, którą kraj realizuje w Strefie Gazy, najprawdopodobniej zamieni się w przewlekłą wojnę – oświadczyła wczoraj na konferencji prasowej w Moskwie ambasador Izraela Dorit Golender, komentując wypowiedź premiera Izraela Benjamina Netanjahu o tym, że Izrael „powinien przygotować się do przewlekłej wojny”. Golender podkreśliła, ze „87% Izraelczyków chce, aby operacja specjalna została doprowadzona do końca”. Ambasador Izraela zdementowała również wszystkie oskarżenia Hamasu o ostrzał szkoły ONZ. Golender oznajmiła, że strzały w kierunku szkoły oddano, kiedy w niej nikogo nie było. Dlatego Izrael całkowicie zdejmuje z siebie odpowiedzialność za rzekomo zabitych podczas strzelaniny.

Jakiekolwiek próby załagodzenia konfliktu okazały się nieskuteczne. Palestyńscy bojownicy i izraelskie wojska znów ostrzeliwują się a niedawne zawieszenie broni było jedynie tymczasowe. Premier Benjamin Netanjahu ostrzegł, że operacje wojenne mogą zostać przedłużone aż “misja zostanie wykonana”. Obecna sytuacja jest więc dobrze znana – bojownicy z organizacji Hamas ostrzeliwują rakietami państwo żydowskie a Izraelskie Siły Obronne (IDF) bombardują Strefę Gazy. Benjamin Netanjahu oświadczył, że wojska nie wyjdą z palestyńskiej enklawy dopóki nie zostaną zniszczone “terrorystyczne tunele”, które prowadzą bezpośrednio do Izraela.

Niestety okazało się, że postawione warunki dla osiągnięcia pokoju były niemożliwe do spełnienia. Hamas żądał aby państwo żydowskie przede wszystkim wycofało swoje wojska ze Strefy Gazy, natomiast Izrael domaga się zniszczenia tajnych tuneli. Dodatkowo, John Kerry stwierdził, że jedyną szansą na pokój jest całkowite rozbrojenie palestyńskich bojowników, a dokładniej: “organizacji terrorystycznych”.

Dziennikarz Harry Fear z telewizji Russia Today, który znajduje się obecnie w Strefie Gazy powiedział, że nie ma mowy o jakimkolwiek zawieszeniu broni w najbliższym czasie, ponieważ obie strony nadal się atakują i chcą, aby ich żądania zostały spełnione. Obecnie nikt nie jest w stanie zatrzymać tej wojny.

Najnowsze szacunki wskazują, że śmierć poniosło już w sumie około 1100 Palestyńczyków, w tym 251 dzieci, a prawie 6500 osób zostało rannych, w tym również 2 tysiące dzieci. Po stronie Izraela również wzrosła liczba zabitych. Obecnie jest to co najmniej 40 żołnierzy.

Autorzy: red. GR (akapity 1, 2), John Moll (3-6)
Źródła: Głos Rosji, Zmiany na Ziemi
Kompilacja 3 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o