Izrael legalizuje „surogatki” dla transseksualistów

Opublikowano: 05.01.2022 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1237

Rząd religijnego syjonisty Naftaliego Bennetta pod wpływem lewicowych koalicjantów zalegalizował „macierzyństwo zastępcze”. Będzie ono już niedługo dostępne dla par homoseksualnych, transseksualistów i samotnych mężczyzn. W ten sposób w Izraelu miała nastąpić zmiana podejścia do „dyskryminacyjnego” prawa zakazującego podobnych praktyk.

Od 2010 roku przed izraelskim Sądem Najwyższym trwała prawna batalia rozpoczęta przez dwójkę homoseksualistów. Zaskarżyli oni dotychczasowe przepisy zabraniające instytucji „surogatek”, a w ubiegłym roku sędziowie uznali ich racje. Tym samym od 11 stycznia zacznie obowiązywać nowa dyrektywa przygotowana przez dyrektora generalnego izraelskiego Ministerstwa Zdrowia.

Zakłada ona możliwość pozyskania dziecka z „macierzyństwa zastępczego” nie tylko przez osoby identyfikujące się jako homoseksualiści i transseksualiści, ale również przez samotnych mężczyzn.

Minister zdrowia Nitzan Horowitz ze skrajnie lewicowej partii Merec stwierdził, że dzięki zmianom w prawie wszyscy będą mieli prawo do pozyskania dziecka, które zostanie urodzone przez „surogatkę”. Jego zdaniem w ten sposób kończy się obowiązywanie „dyskryminacyjnego” i „niesprawiedliwego” prawa.

Horowitz jest drugim w historii Knesetu jego otwarcie homoseksualnym deputowanym. Z tego powodu podkreślił, że jako „opiekun gejów” jest podekscytowany, bo on również walczył o możliwość wychowywania dzieci przez mniejszości seksualne.

Działacz Merec zauważył dodatkowo, że Izrael dołączył do „małej liczby krajów, które zakończyły dyskryminację osób LGBT w prawie dotyczącym rodzicielstwa” i „stałe się najbardziej zaawansowanymi państwami na świecie w tej dziedzinie”.

Syjonistyczne państwo zapewnia ochronę nie tylko mniejszościom seksualnym, lecz także kobietom decydującym się na urodzenie dziecka dla innych osób. Horowitz podkreślił, że rząd Bennetta będzie bronił ich praw.

Należy wspomnieć, że izraelski minister zdrowia wzbudził kontrowersje już w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas zdecydował się na zniesienie wszelkich ograniczeń w zakresie oddawania krwi przez homoseksualistów.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com
Zdjęcie: TryJimmy (CC0)
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.