Izrael kupuje uzbrojone drony wojskowe

Opublikowano: 16.02.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 757

Amerykańska firma pracująca dla sił specjalnych zakończyła właśnie rozwój drona zdolnego do transportowania różnego rodzaju broni, na przykład karabinów i pistoletów maszynowych. Co więcej, dron może oddawać precyzyjne strzały.

W 2015 roku 18-letni student inżynierii na Uniwersytecie Connecticut, Austin Howt, wpadł na pomysł wyposażenia drona w pistolet maszynowy, a następnie nakręcił swoje dzieło w akcji. Wynalazkiem poważnie zainteresowała się wówczas Federalna Administracja Lotnictwa USA, choć zainteresowanie to było głównie skutkiem niepokoju wobec samej koncepcji.

Dziś tworzenie uzbrojonych dronów jest już oczywistym planem. Na początku tego roku firma Duke Robotics z siedzibą na Florydzie rozpoczęła projekt tworzenia potężnego drona TIKAD, który może transportować lekką broń – półautomatyczny karabin, a nawet granatnik.

Pierwsza wersja TIKAD pojawiła się 3 lata temu i natychmiast została wykorzystana przez Siły Obronne Izraela. Jednak wówczas sprzęt nie był w pełni satysfakcjonujący – duże obciążenie sprawiało, że dron mógł wykonywać jedynie 5-minutowe loty. Obecnie specyfikacja uległa znacznemu usprawnieniu.

Najnowsza wersja drona wojskowego jest stanie transportować broń o wadze do 10 kg i podlega zdalnemu sterowaniu. Armia Izraela podpisała już kontrakt z Duke Robotics, choć ilość zamówionego sprzętu nie została podana do opinii publicznej.

Autorstwo: Scarlet
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.