Izrael chwali rząd za nagonkę na „Sąd nad Judaszem”

Opublikowano: 26.04.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 636

Izraelski resort spraw zagranicznych pochwalił rząd Mateusza Morawieckiego oraz Episkopat za jego reakcję, będącą odpowiedzią na odbywający się w ubiegłym tygodniu „Sąd nad Judaszem” w Pruchniku w województwie podkarpackim. Jednocześnie Izrael dalej jest oburzony „antysemickimi” wystąpieniami podczas polskich obchodów świąt wielkanocnych.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela potępiło spalenie kukły Judasza we wspomnianym Pruchnikiem, nazywając wielkanocną tradycję „antysemicką”. Jednocześnie izraelskie władze pochwaliły polski rząd i jego przedstawicieli oraz Konferencję Episkopatu Polski za „zdecydowaną reakcję” na wydarzenia do jakich doszło w województwie podkarpackim, w tym także policyjne śledztwo w tej sprawie.

Najbardziej w sprawie wielkanocnej tradycji mieszkańców Pruchnika gardłował minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, zaś najprawdopodobniej właśnie z jego inspiracji całą sprawą zajęła się policja. W oświadczeniu jej podkarpackiej komendy czytamy więc, że podjęła ona działania w związku z „otrzymywanymi zgłoszeniami dotyczącymi podejrzenia popełnienia wykroczeń blokowania pasa ruchu oraz naruszenia przepisów przeciwpożarowych”.

Dodatkowo sprawą zajęła się prokuratura, która po lamencie Światowego Kongresu Żydów postanowiła przeanalizować zebrane materiały, aby zbadać czy w Pruchniku nie doszło do „nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym”.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com, wPolityce.pl
Zdjęcie: Express Jarosławski
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Dawid 26.04.2019 12:14

  I historia znowu zatoczyła koło. Były Ruskie na których nie można było powiedzieć złego słowa to teraz mamy nowego okupanta. O ile tamtych można było porównać do zwierząt to tych porównał bym do bestii. Do wszystkich na tym portalu. Uważajcie co na nich piszecie. Jak już macie zamiar to zrobić to idźcie do biblioteki czy w jakieś miejsce gdzie nie znajdą was po IP. W Polsce działają różne fundacje, które szukają tylko takich komentarzy by wytoczyć wam sprawę w sądzie, a sami widzimy z każdym tygodniem, że ich władza i macki zaczynają rosnąć w Polsce i na świecie w zastraszającym tempie. Na naszych oczach wchodzimy w epokę “antysemityzmu”. Wydaje mi się, że póki co taki komentarz trzeba zgłosić, ale widzimy jak szybko sztuczna inteligencja się rozwija i nawet nie będziemy wiedzieć kiedy a wpuszczą jakiegoś robota co w kilka minut poznajduje obraźliwe komentarze, jeśli już czegoś takiego nie ma. Może przesadzam, ale sami widzimy w jakim kierunku to zmierza, także lepiej mieć oczy szeroko otwarte, bo jest “nas” garstka a każdy “ogarnięty” jest na wagę złota.

 2. fransula 26.04.2019 12:42

  (Naruszenie regulaminu punkt 5a i 5b. Admin)

 3. robi1906 27.04.2019 12:41

  Pruchnik, to taka sama prawda medialna jak “urodziny Hitlera”.

  Pytanie zasadnicze, dlaczego Pruchnik miał by powrócić do przedwojennych pokazówek sądzenia żyda, za zabójstwo boga. Dlaczego dzisiaj powtórzono ten teatr i ta pokazówka rodem ze średniowiecza?.
  aby teraz przepraszać żydów,
  aby (teraz, lub gdy przyjdzie na to czas) pokazywać to na zachodzie do znudzenia, by wyjaśnić potrzebę mordowanie polskiego antysemickiego motłochu. Będą to pokazywać na zmianę z urodzinami Hitlera,
  i, by połączyć religie z jedną przewodnią, czyli tą żydowską.

  Kilka lat temu podziemie NWO szeptało o tym, że będzie jedna religia, i to się teraz dokonuje.
  Astan nowa stolica Kazachstanu, tam w piramidzie, co trzy lata szepcze się, o zakopaniu podziału pomiędzy religiami.
  A dowód tego widziałem w naszej tivi Info, przed świętami gośćmi programu “minęła 20-sta” było trzech gości: rabin, ksiądz i protestant. Dwaj ostatni, tak lizali rabinowi, że nawet mi Słowianinowi, włosy stawały dęba.
  Protestant zapomniał o Lutrze, katolicki ksiądz zapomniał o Barabaszu, brakowało jeszcze muzułmanina, by zapomniał.

  A apropopos muzułmanów, pytanie do Masy,
  czy to prawdziwe słowa z Koranu, iż:
  żydzi sprzeniewierzyli się bogu i za to czeka ich wieczny ogień,
  oraz, każdy muzułmanin ma obowiązek ujawniania ich oszustw?.

 4. emigrant001 27.04.2019 15:15

  brak słów na sk@rwysy%stwo polskojęzycznego zarządu

 5. beth 28.04.2019 09:21

  W moim odczuciu w tej kwestii warto zapoznać się z inform. z poniższego linku;

  http://www.polishclub.org/2018/04/06/zydzi-juz-teraz-przejmuja-polske/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.