Izrael chce zakazać głośników w meczetach

Opublikowano: 09.03.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 563

Projekt ustawy o tzw. „prawie muezina”, mający na celu ograniczenie korzystania z głośników na meczetach, przyjął wstępnie izraelski Kneset, informuje Kanal 7.

Autorzy projektu ustawy chcą zakazać instytucjom religijnym korzystania z głośników od 23:00 wieczorem do 7:00 rano, aby zmniejszyć poziom głośności wzywania do modlitw.

Nowe przepisy zakazują korzystania z nagłośnienia i wzmacniaczy. Ustawodawca przewidział grzywnę w wysokości od 5 do 10 tys. szekli (około 1350-2700 dolarów amerykańskich) za naruszenie nowego prawa.

W pierwszym czytaniu projekt zyskał aprobatę 55 deputowanych i będzie dalej procedowany w komisjach. Przypomnijmy, że w lutym br. izraelski parlament uchwalił kontrowersyjną ustawę, która legalizuje około 4 tys. domów w osiedlach, wybudowanych nielegalnie na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.