Izrael chce deportować, Kanada ich przyjmie

Opublikowano: 25.02.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 729

Ottawa w ostatniej chwili doszła do porozumienia z Izraelem, aby ten zawiesił deportację tych azylantów którzy obecnie oczekują na przesiedlenie do Kanady. Izrael zamierza w kwietniu 2018 rozpocząć deportowanie 37 000 osób ubiegających się o azyl, większość z nich z Sudanu i Erytrei.

Rząd premiera Benjamina Netanjahu wydał już nakazy deportacyjne. Izrael uznaje że większość z tych osób to migranci ekonomiczni, a nie uchodźcy, którym należy się ochrona w ramach prawa międzynarodowego. Afrykańczycy albo “dobrowolnie” opuszczą Izrael i wyjadą do w”bezpiecznego kraju afrykańskiego” – Rwandy – otrzymując rekompensatę w wysokości 3,5 tys. dol. oraz bilet lotniczy, albo zostaną uwięzieni.

Rząd Kanady zobowiązał się już przyjąć 1845 tych uchodźców. Kanada jest krajem, który przyjmuje największą liczbę afrykańskich azylantów z Izraela i jest w bezpośrednim kontakcie z rządem tego kraju. Przekazano mu zastrzeżenia Ottawy odnośnie całej sytuacji.

Kanadyjskie władze federalne uzyskały obietnicę Izraela, że Afrykańczycy ubiegający się o emigrację do Kanady będą mogli pozostać na miejscu i nie będą więzieni aż do czasu sfinalizowania całego wyjazdu. Kanadyjscy urzędnicy zamierzają przyspieszyć cały proces; przekazano na ten cel dodatkowe środki do biura w Tel Awiwie.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. duchtesciowej 25.02.2018 23:28

    Żyd jest cwany, lepiej niech ciule z eurokołchozu wezmą… NIe ma ci drugiego cwaniaka nad żyda, dlatego teraz rządzą światem zza kurtyny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.