Izrael bombarduje Strefę Gazy po manifestacjach palestyńskich

Opublikowano: 16.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Po wczorajszym podpisaniu „pokoju” w Waszyngtonie między państwami, które nigdy ze sobą nie walczyły – Izraelem, Bahrajnem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, dwiema feudalnymi dyktaturami znad Zatoki Perskiej, Palestyńczycy wyszli na ulice terytoriów okupowanych i Strefy, by manifestować przeciw tej zdradzie ich sprawy. Ruch oporu przeciw terrorowi okupacji dał znać, że jeszcze trwa, lecz został surowo ukarany.

„Nie będzie żadnego pokoju, bezpieczeństwa i stabilizacji dla nikogo w tym regionie bez zakończenia okupacji i poszanowania praw narodu palestyńskiego” – mówił wczoraj przewodniczący Autonomii Palestyńskiej na Zachodnim Brzegu Jordanu Mahmud Abbas. Na manifestacjach protestu transparenty głosiły :”Nie dla normalizacji stosunków z okupantem”, „Umowa wstydu!”, „Zdrada!” w reakcji na podpisanie nawiązania stosunków izraelskiego reżimu apartheidu z dwiema arabskimi wasalnymi dyktaturami USA znad Zatoki.

Według sondaży, 86 proc. Palestyńczyków uważa, że sponsorowana przez imperium amerykańskie umowa służy wyłącznie Izraelowi. Bahrajn to krwawy reżim skazujący na śmierć każdego opozycjonistę w małym kraju utworzonym wokół wielkiej amerykańskiej bazy wojskowej, a bogate ZEA należą, oprócz Arabii Saudyjskiej, do katów Jemenu, najuboższego państwa arabskiego. Obie plutokracje postanowiły wziąć udział w tworzeniu antyirańskiej koalicji zbrojnej, montowanej przez imperium amerykańskie i Izrael.

W zamkniętej, dwumilionowej Strefie Gazy, „największym obozie koncentracyjnym na świecie”, ruch oporu wystrzelił wczoraj kilkanaście „rakiet” w kierunku Izraela, by symbolicznie zaznaczyć swój sprzeciw przeciw uznaniu dominacji izraelskiej. Chodzi o rakiety własnej roboty, robione z rur kanalizacyjnych, które nie czynią żadnych szkód lądując na polach, nawet jeśli są czasem zdolne przelecieć kilkanaście kilometrów. Dziś nad ranem Izraelczycy zareagowali wysyłając nad Strefę bombowce i śmigłowce, które dokonały tam kolejnych poważnych zniszczeń. Mimo to, ruch oporu twierdzi, że „się nie podda”.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o