Izolowanie dziecka od ojca uznano za chorobę psychiczną

Opublikowano: 16.09.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4146

Lekarze są przekonani i od lat walczą o to, by alienowanie dziecka od drugiego rodzica (Parental Alienation) było wpisane oficjalnie do międzynarodowego spisu zaburzeń i chorób psychicznych. Ich badania nie pozostawiają wątpliwości, że rodzice „odpowiedzialni za wstrzykiwanie dzieciom nienawiści i jadu do drugiego rodzica” to jednostki zaburzone, które swoich dzieci tak naprawdę nie szanują i nie kochają. Takie samo zdiagnozowanie zaburzenia psychicznego może dotyczyć także innych osób (np. sędzi, kuratorów, czy rodziny alienatorek), które forsują rozwiązania prowadzące do izolowania dzieci od ojców.

Zaburzenie związane ze zjawiskiem alienacji rodzicielskiej jest definiowane jako stan psychiczny, występujący u dziecka, które w kontekście rozwodu rodziców jest zaangażowane w deprecjonowanie i krytykowanie jednego z rodziców, przy czym w ponad 90 procentach przypadków rodzicem deprecjonowanym jest ojciec. Dziecko odmawia kontaktów z nim w wyniku tego, że jest fałszywie przekonywane, że wyalienowany ojciec jest na przykład „niebezpieczny” lub co najmniej z jakichś powodów należy go unikać. Alienacja rodzicielska nie ogranicza się do rodziców dziecka, występuje także w stosunku do dziadków i innych członków rodziny, czy znajomych alienowanego rodzica.

Wśród czołowych ekspertów w dziedzinie alienacji rodzicielskiej od lat panuje przekonanie, że zjawisko to powinno zostać wpisane jako zaburzenie osobowości do klasyfikacji zaburzeń psychicznych DSM-5, a także ICD-11. DSM to klasyfikacja zaburzeń psychicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA). Z kolei ICD jest międzynarodową statystyczną klasyfikacją chorób i problemów zdrowotnych opracowanych przez WHO, obowiązujących w Polsce od 1996 r.

Alienacja rodzicielska i jej skutki została w 2018 roku wreszcie sklasyfikowana jako jednostka chorobowa. Rodzi to ogromne skutki prawne. a także daje wielką szansę dla setek milionów dzieci na całym świecie. Szansę, na odzyskanie swoich ojców, a tym samym na wyleczenie z traumy zafundowanej im przez osoby z patologicznymi zaburzeniami.

Do tej pory wiele krajów wprowadziło pojęcie alienacji rodzicielskiej do swoich kodeksów prawnych i etycznych. Są wśród nich między innymi takie państwa, jak Argentyna, Brazylia, Hiszpania, czy Włochy. Najwyższy czas, żeby także Polska wreszcie poszła w ich ślady.

Według oficjalnych statystyk podaje się, że w Polsce bez ojca wychowuje się ponad 3 miliony dzieci.

Kod alienacji rodzicielskiej w klasyfikacji chorób ICD-11 wydanej przez WHO to: QE52.0 (Caregiver-child relationship problem) i QE52.1 (Loss of love relationship in childhood).

Opracowanie: Róża Florczak
Źródło: TylkoTata.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.