Islandzki Sąd Krajowy odrzuca skargę epidemiologa

Opublikowano: 08.04.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1520

Sąd Krajowy odrzucił skargę epidemiologa, dotyczącą przymusowego pobytu rezydentów w tzw. hotelu kwarantannowym. Oznacza to, że decyzja epidemiologa o odbywaniu kwarantanny w hotelach została uchylona. Epidemiolog pracuje obecnie nad memorandum na temat sposobu przeprowadzania kontroli epidemicznych na granicy.

Jako pierwsza poinformowała o tym na swojej stronie internetowej gazeta „Fréttablaðið”. Kjartan Hreinn Njálsson, asystent dyrektora medycznego ds. zdrowia, potwierdza ten wyrok w rozmowie z agencją informacyjną.

Kjartan Hreinn potwierdza również, że Þórólfur Guðnason pracuje teraz nad memorandum dotyczącym sposobu prowadzenia kontroli epidemiologicznej na granicy. Nie jest jasne, kiedy memorandum to zostanie ogłoszone, ale prawdopodobnie nastąpi to jutro lub pojutrze.

Sąd Rejonowy doszedł w poniedziałek do wniosku, że chociaż pobyt w ośrodku kwarantanny był do pewnego stopnia porównywalny z pobytem na kwarantannie domowej, to jednak z oczywistych powodów należało go uznać za bardziej uciążliwy niż pobyt w domu.

Przepis w rozporządzeniu o kwarantannie w hotelu nie miał podstawy prawnej, a zatem decyzja ta wykraczała poza dopuszczalne środki. Epidemiolog określił decyzję Sądu Rejonowego jako wielkie rozczarowanie i stwierdził, że zwiększa to prawdopodobieństwo dalszego rozprzestrzeniania się infekcji. W swoim pozwie stwierdził, że podjęte działania nie wykraczają poza środki konieczne do powstrzymania rozprzestrzeniania się COVID-19 i ochrony zdrowia publicznego.

Źródło: IcelandNews.is


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 08.04.2021 13:01

    Niech się cieszy ten tzw epidemiolog, że nadal jest tolerowany w kraju

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.