Islandzcy mężczyźni coraz częściej sterylizują się

Opublikowano: 01.06.2018 | Kategorie: Seks, Wiadomości ze świata, Zdrowie | RSS komentarzy

Przeczytano 298 razy!

Najnowsze dane dotyczące wazektomii w Islandii, które opublikowała Dyrekcja Zdrowia pokazują, że mężczyźni coraz częściej decydują się na zabieg sterylizacji.

W zeszłym roku liczba islandzkich mężczyzn, którzy poddali się wazektomii osiągnęła rekordową liczbę, w tym samym czasie zmniejszyła się liczba kobiet decydujących się na sterylizację chirurgiczną.

Zdecydowana większość z 638 zabiegów przeprowadzonych w 2017 roku dotyczyła mężczyzn. Jak podaje ruv.is, z zabiegów skorzystało 542 mężczyzn i 96 kobiet. Od pięciu lat liczba osób poddających się temu zabiegowi przekracza 500. Tymczasem po raz pierwszy od 2000 roku, kiedy to zaczęto gromadzić dane o przeprowadzanych zabiegach, liczba kobiet poddających się sterylizacji była poniżej 100.

W 2000 roku, sterylizacji chirurgicznej, poddało się 248 mężczyzn i aż 522 kobiety.

Autorstwo: M.M.N.
Źródło: IcelandNews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU: Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. maj cher 01.06.2018 16:38

    “Islamscy mężczyźni coraz częściej sterylizują się”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.

pl Polski
X