Islandzcy mężczyźni coraz częściej sterylizują się

Opublikowano: 01.06.2018 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1330

Najnowsze dane dotyczące wazektomii w Islandii, które opublikowała Dyrekcja Zdrowia pokazują, że mężczyźni coraz częściej decydują się na zabieg sterylizacji.

W zeszłym roku liczba islandzkich mężczyzn, którzy poddali się wazektomii osiągnęła rekordową liczbę, w tym samym czasie zmniejszyła się liczba kobiet decydujących się na sterylizację chirurgiczną.

Zdecydowana większość z 638 zabiegów przeprowadzonych w 2017 roku dotyczyła mężczyzn. Jak podaje ruv.is, z zabiegów skorzystało 542 mężczyzn i 96 kobiet. Od pięciu lat liczba osób poddających się temu zabiegowi przekracza 500. Tymczasem po raz pierwszy od 2000 roku, kiedy to zaczęto gromadzić dane o przeprowadzanych zabiegach, liczba kobiet poddających się sterylizacji była poniżej 100.

W 2000 roku, sterylizacji chirurgicznej, poddało się 248 mężczyzn i aż 522 kobiety.

Autorstwo: M.M.N.
Źródło: IcelandNews.is


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. maj cher 01.06.2018 16:38

    “Islamscy mężczyźni coraz częściej sterylizują się”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.