Islandzcy bankierzy skazani

Opublikowano: 23.12.2015 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 418

Były szef banku Glitnir, Lárus Welding, został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za nadużycie zaufania w tzw. sprawie Stim. Werdykt został ogłoszony wczoraj rano w Sądzie Rejonowym w Reykjaviku.

W tej samej sprawie oskarżony był szef Działu Rynku Kapitałowego w banku Glitnir – Jóhannes Baldursson, który usłyszał wyrok 2 lat pozbawienia wolności za nadużycia. Były dyrektor banku Saga Capital – Þorvaldur Lúðvík Sigurjónsson, został skazany za nadużycia na 18 miesięcy pozbawienia wolności.

Welding został oskarżony w sprawie za nadużycie zaufania po tym jak wydał zezwolenie na kredyt udzielony przez bank Glitnir spółce Stim, która mogła otrzymać pożyczkę w wysokości 20 mld koron ze wszystkimi udziałami w spółce, które miały być zabezpieczeniem, jak również za udziały w spółce FL Group. Pożyczone pieniądze zostały także wykorzystane do kupna akcji banku Glitnir.

Wcześniej, w dwóch przypadkach, Welding został uniewinniony i dotyczyło to spraw Vafning i Aurum. W ostatnim przypadku Sąd Nawyższy uchylił postanowienie Sądu Rejonowego w Reykjaviku i sprawa zostanie rozpatrzona w przyszłym roku.

Źródło: IcelandNews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
argos1
Użytkownik
argos1

Goście zwyczajnie mieli pecha. Gdyby ci islandzcy bankierzy zrobili to samo w Kolonii Nadwiślanej, to włos by im z głowy nie spadł. Ba, nawet żyliby jak pączki w maśle na koszt polskiego społeczeństwa i mogliby występować w marszach w obronie “polskiej demokracji” (czyt. patologii), organizowanej przez tzw. “KOD-y” i inne wynaturzone twory oderwane od rzeczywistości.