Islandia odrzuca zarzuty wysunięte przez EFTA

Opublikowano: 11.03.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Islandzki rząd oficjalnie odrzucił zarzuty wysunięte przez Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu dotyczące złamania przez Islandię międzynarodowego prawa dotyczącego sposobu wypłaty środków finansowych zgromadzonych przez klientów Icesave .

Według raportu, Islandia złamała traktat zawarty pomiędzy członkami EFTA blokując możliwość wypłaty pieniędzy obcokrajowcom. Gdy islandzki zagraniczny oddział Landsbanki upadł rząd zdecydował, że tylko Islandczycy mogą wybrać pieniądze i nikt więcej. Tymczasem pomimo, że rząd Wielkiej Brytanii i Holandii wypłacił fundusze dla deponentów a Landsbanki zaczął spłacać zadłużenie Icesave. Opóźnienie to zostało uznane za naruszenie umowy.

Według EFTA aby rząd islandzki mógł oficjalnie odrzucić zarzuty musi skierować sprawę na drogę sądową, chyba że dojdzie do ugody pomiędzy rządem Wielkiej Brytanii, Holandii i Islandii.

Źródło: Informacje.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
SOLDi
Gość
SOLDi

Islandia zaczyna stawać na nogi, więc trzeba światu pokazać, że kosztem interesów krajów dominujących (sic!) W.Brytania jak i Holandia dostrzegły opóźnienie bo same w ten sam sposób robią interesy. Illuminatom nie podoba się, że ktoś zaczyna się od nich wykruszać. Ciekawe kiedy u nas wszystko walnie, żeby mogło się wkońcu podnieść ale już bez tego barachła z Wiejskiej.

margi
Użytkownik
margi

Dokładnie tak jak mówisz Soldi.

gonzo111
Użytkownik
gonzo111

A może ktoś wie jak Islandczycy się mają? Może jakiś artykuł by się pojawił co tam się wydarzyło i jak jest teraz? Od mediów reżimowych raczej niczego się nie dowiem… zwłaszcza, że ich nie oglądam i nie czytam. Hehe

pasanger8
Użytkownik

http://wolnemedia.net/gospodarka/dolar-kanadyjski-bedzie-nowa-waluta-islandii/
Ogólnie dają radę -bezrobocie trochę spadło chociaż oczywiście o poziomie PKB sprzed kryzysu mogą na razie zapomnieć -wojna z lichwiarzami to ciężka sprawa.
http://www.iceland.pl/