Islamscy terroryści mordują chrześcijan w Nigerii

Opublikowano: 02.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 6

Niedawno terroryści z Boko Haram przejęli kontrolę nad miastem Michika we wschodnim stanie Adamawa, paląc budynki i ostrzeliwując siły rządowe. Chrześcijanie w Nigerii po raz kolejny padli ofiarą krwawych ataków.

Według doniesień dziennikarza Douglasa Burtona w trwającym wiele godzin ataków śmierć poniosła znacząca liczba osób. Brakuje wciąż dokładnych danych. Burton jest członkiem zespołu doradczego organizacji Save the Persecuted Christians, walczącej o prawa ponad trzystu milionów chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

Ksiądz Peter John Wumbadi z Kościoła św. Anny w Michika opowiedział Burtonowi o huku bomb i odgłosach pocisków, które skłoniły go do przewiezienia uczniów szkoły parafialnej do okolicznej wioski nieopodal Parku Narodowego Sambisa. Szacuje się, że w podziemnych bunkrach parku ukrywa się około pięciu tysięcy terrorystów z Boko Haram.

W 2015 r. ośrodek badawczy Institute for Economics and Peace umieścił Boko Haram na pierwszym miejscu listy najbardziej morderczych ugrupowań terrorystycznych. Stacja CBN News opierając się na szacunkach organizacji non-profit Christian Solidarity Worldwide poinformowała ostatnio, że od lutego bieżącego roku w atakach na społeczność chrześcijan w stanie Kaduna, Boko Haram zamordowało przynajmniej sto dwadzieścia osób.

Masakra chrześcijan ma miejsce również w Kongo. Amerykańska filia organizacji Open Doors poinformowała w ubiegłym miesiącu o zabójstwie sześciu chrześcijan, w tym trzech kobiet i dziewięcioletniego dziecka, w wiosce Kalau w pobliżu miasta Beni w Demokratycznej Republice Konga. Mordercy byli członkami Allied Democratic Forces (Zjednoczonych Sił Demokratycznych) – ugrupowania założonego dwadzieścia cztery lata temu przez islamskich rebeliantów z Ugandy, którzy uciekli z ugandyjskiej armii. Open Doors szacuje, że w ciągu ostatnich pięciu lat w samym Beni ADF zamordowało siedmiuset cywili i dwudziestu pokojowych obserwatorów ONZ.

Doniesienia o zamachach na dwa meczety w Nowej Zelandii, w trakcie których rasista zamordował pięćdziesiąt osób, wciąż dominują w nagłówkach w amerykańskich mediach. O ile ataki na muzułmanów w świecie zachodnim stanowią rzadkość, o tyle zabójstwa chrześcijan w świecie islamskim mają miejsce na porządku dziennym. Według amerykańskiej filii Open Doors, w 2018 r. co najmniej 4305 chrześcijan znanych z imienia i nazwiska zostało zamordowanych w imię wiary przez muzułmanów.

W ostatnim Raporcie Wolności Religijnej organizacja non-profit Pomoc Kościołowi w Potrzebie ostrzegła, że trzysta milionów chrześcijan, żyjących w przytłaczającej większości w państwach w większości muzułmańskich, pada ofiarą przemocy. Tym samym, według raportu, chrześcijanie „są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie”.

Autorstwo: Steve Warren
Tłumaczenie i opracowanie: Bohun
Źródło oryginalne: www1.cbn.com
Źródło polskie: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o