Islamscy terroryści mordują chrześcijan w Nigerii

Opublikowano: 02.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1474

Niedawno terroryści z Boko Haram przejęli kontrolę nad miastem Michika we wschodnim stanie Adamawa, paląc budynki i ostrzeliwując siły rządowe. Chrześcijanie w Nigerii po raz kolejny padli ofiarą krwawych ataków.

Według doniesień dziennikarza Douglasa Burtona w trwającym wiele godzin ataków śmierć poniosła znacząca liczba osób. Brakuje wciąż dokładnych danych. Burton jest członkiem zespołu doradczego organizacji Save the Persecuted Christians, walczącej o prawa ponad trzystu milionów chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

Ksiądz Peter John Wumbadi z Kościoła św. Anny w Michika opowiedział Burtonowi o huku bomb i odgłosach pocisków, które skłoniły go do przewiezienia uczniów szkoły parafialnej do okolicznej wioski nieopodal Parku Narodowego Sambisa. Szacuje się, że w podziemnych bunkrach parku ukrywa się około pięciu tysięcy terrorystów z Boko Haram.

W 2015 r. ośrodek badawczy Institute for Economics and Peace umieścił Boko Haram na pierwszym miejscu listy najbardziej morderczych ugrupowań terrorystycznych. Stacja CBN News opierając się na szacunkach organizacji non-profit Christian Solidarity Worldwide poinformowała ostatnio, że od lutego bieżącego roku w atakach na społeczność chrześcijan w stanie Kaduna, Boko Haram zamordowało przynajmniej sto dwadzieścia osób.

Masakra chrześcijan ma miejsce również w Kongo. Amerykańska filia organizacji Open Doors poinformowała w ubiegłym miesiącu o zabójstwie sześciu chrześcijan, w tym trzech kobiet i dziewięcioletniego dziecka, w wiosce Kalau w pobliżu miasta Beni w Demokratycznej Republice Konga. Mordercy byli członkami Allied Democratic Forces (Zjednoczonych Sił Demokratycznych) – ugrupowania założonego dwadzieścia cztery lata temu przez islamskich rebeliantów z Ugandy, którzy uciekli z ugandyjskiej armii. Open Doors szacuje, że w ciągu ostatnich pięciu lat w samym Beni ADF zamordowało siedmiuset cywili i dwudziestu pokojowych obserwatorów ONZ.

Doniesienia o zamachach na dwa meczety w Nowej Zelandii, w trakcie których rasista zamordował pięćdziesiąt osób, wciąż dominują w nagłówkach w amerykańskich mediach. O ile ataki na muzułmanów w świecie zachodnim stanowią rzadkość, o tyle zabójstwa chrześcijan w świecie islamskim mają miejsce na porządku dziennym. Według amerykańskiej filii Open Doors, w 2018 r. co najmniej 4305 chrześcijan znanych z imienia i nazwiska zostało zamordowanych w imię wiary przez muzułmanów.

W ostatnim Raporcie Wolności Religijnej organizacja non-profit Pomoc Kościołowi w Potrzebie ostrzegła, że trzysta milionów chrześcijan, żyjących w przytłaczającej większości w państwach w większości muzułmańskich, pada ofiarą przemocy. Tym samym, według raportu, chrześcijanie „są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie”.

Autorstwo: Steve Warren
Tłumaczenie i opracowanie: Bohun
Źródło oryginalne: www1.cbn.com
Źródło polskie: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.