Islamiści zaatakowali koptyjski kościół

Opublikowano: 25.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 419

Kilkuset islamskich ekstremistów zaatakowało 23 grudnia budynek koptyjskiego kościoła w miejscowości Atfih. Muzułmanie nie tylko zdemolowali wnętrze chrześcijańskiej świątyni, ale dodatkowo skandowali hasła wzywające do jej zburzenia, ponieważ oficjalnie obiekt ten z powodu przeszkód prawnych nie jest jeszcze zalegalizowany przez egipskie władze, choć służy lokalnym chrześcijanom od kilkunastu lat.

Do zdarzenia doszło w sobotę popołudniu podczas modlitwy, kiedy budynek kościoła był wypełniony wiernymi. Według informacji podanych przez arcybiskupstwo w Atfih, znajdującym się około sto kilometrów na południe od Kairu, przed świątynią zgromadziło się kilkuset islamskich ekstremistów mających skandować „wrogie hasła”, aby następnie przejść do ataku i wedrzeć się do koptyjskiego kościoła, co zakończyło się jego zdemolowaniem i ranieniem kilku osób.

Muzułmanie skandowali nie tylko religijne hasła, bowiem domagali się zburzenia świątyni, która oficjalnie znajduje się tam nielegalnie. Co prawda służy ona Koptom już od blisko szesnastu lat, ale jako dom modlitwy nie została jeszcze zalegalizowana przez egipskie władze jako kościół. Dzięki ubiegłorocznym zmianom w prawie zmiana jego statusu ma być jednak możliwa w najbliższym czasie.

Warto przy tym podkreślić, że zgodnie z zarządzeniem egipskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, w czasie Bożego Narodzenia podjęto specjalne środki bezpieczeństwa w celu ochrony chrześcijan, dlatego islamscy demonstranci zostali rozproszeni przez miejscową policję.

Na podstawie: Alarabiya.net, Wsj.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.