Islamiści w Syrii mordują chrześcijan

Opublikowano: 12.10.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 420

Przełożona katolickiego klasztoru w Syrii alarmuje, że islamscy najemnicy pod pretekstem powstania przeciwko reżimowi al-Assada mordują chrześcijan, określając to mianem „czyszczenia kraju”.

Z informacji serwisu pch24.pl wynika, że islamscy ekstremiści zgromadzili chrześcijan i alawitów w budynku Khalidiya w Homs, a następnie wysadzili go w powietrze. Zbrodnię oficjalnie przypisano jednak żołnierzom armii syryjskiej.

W czasie swojej wizyty w Australii matka Agnes-Mariam de la Croix, przełożona jednego klasztorów na terenie Syrii, poinformowała, że musiała uciekać do Libanu, ponieważ otrzymała ostrzeżenie, z którego wynikało, że islamscy ekstremiści planują już jej porwanie. Zakonnica naraziła się najemnikom, ponieważ informowała zagraniczną opinię publiczną o losie chrześcijan w Syrii. Według siostry zakonnej w prowincji Homs z własnych domów uprowadzono już ponad 80 tys. chrześcijan.

Przebywając w Australii zakonnica informowała lokalne media o dramatycznym losie wyznawców Chrystusa w Syrii. Jej zdaniem po wybuchu powstania przeciwko reżimowi Baszara al-Assada znacznie nasiliły się ataki „agresywnych i uzbrojonych gangów, które chcą sparaliżować życie wspólnotowe”, porywają i mordują ludzi, a licząca niemal 2 mln osób wspólnota chrześcijan w Syrii jest praktycznie bezbronna.

Opracowanie: pł
Na podstawie: pch24.pl, theaustralian.com.au
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
TOB
Użytkownik
TOB

I teraz pojawia się pytanie: czy to sprawka “prawdziwych” Syryjczyków czy podstawionych. Bo jak ty drugich to “małe piwo”, bo nie takie prowokacje już widzieliśmy. Jednakże jeśli za tym nie stoją syjoniści to robi się problem. I to całkiem spory, ponieważ powoduje to drastyczny spadek solidarności z krajem najeżdżanym przez złych żydków. Bo niby czemu mielibyśmy im współczuć. No chyba że….
… sprawa ma też drugie dno (jak nie trzecie i czwarte itd…), bo może się nagle okazać, że wśród tych “chrześcijan” powstało ugrupowanie chcące oderwać się od kraju, bądź wspomagające proces “demokracji na siłę” lub po prostu łamali ich obyczaje w sposób taki muslimy robią to u nas w europie? :) Z tą różnicą, że oni u siebie mają jaja.

zbig45
Użytkownik
zbig45

nie dziwi mnie to, podejrzewałem że tak będzie.