Islam będzie największą religią świata do 2100 r.

Opublikowano: 05.03.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 594

Raport przygotowany przez organizację Pew Research Center wskazuje, że choć chrześcijaństwo jest obecnie największą religią, to islam pozostaje najszybciej rozrastającą się religią na świecie. Wszystko za sprawą demografii i masowej migracji.

Amerykańska organizacja pozarządowa twierdzi, że w 2010 roku na całym świecie było około 2,2 miliarda chrześcijan (31% światowej populacji) i 1,6 miliarda muzułmanów (23% światowej populacji). Kobiety w islamie rodzą więcej dzieci niż w przypadku innych religii co sprawia, że liczba wyznawców rośnie w stosunkowo szybkim tempie. Istotnym czynnikiem są również masowe migracje muzułmańskich uchodźców do Ameryki Północnej i Europy – kraje uznawane dziś za chrześcijańskie mogą zostać w przyszłości zdominowane przez islam.

Pew Research Center przewiduje, że do 2050 roku liczba wyznawców islamu i chrześcijaństwa stanie się równa. Muzułmanie będą wtedy stanowić około 10% całkowitej liczby mieszkańców Europy. Zdaniem specjalistów, najpóźniej w 2100 roku islam stanie się największą religią świata.

Organizacja dokonała podobnych szacunków w 2015 roku. Wtedy stwierdzono, że islam przerośnie chrześcijaństwo pod względem liczby wyznawców do 2070 roku. Obecny raport wydaje się zatem nieco bardziej optymistyczny. Niektórzy komentatorzy zwracają jednak uwagę, że Pew Research Center powołuje się na nieaktualne dane z 2010 roku, a zatem nie uwzględniono np. ogromnej liczby obcokrajowców, którzy przybyli do nas z Afryki i Bliskiego Wschodu. Może się po prostu okazać, że islamizacja Europy postępuje znacznie szybciej niż mogłoby się wydawać.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: PewResearch.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

19 komentarzy

 1. agama 05.03.2017 21:30

  średniowiecze

 2. brzeszczot 05.03.2017 23:15

  Jak nie katole to muły jak nie urok to sraczka ech;/

 3. MasaKalambura 05.03.2017 23:58

  Bardziej interesujące od tej wiadomości jest to, że zostało muzułmanom przepowiedziane o czasie blisko Dnia Wielkiego, kiedy to chrześcijanie znowu przewyższą liczebnie przyznających się do Islamu.

  Innymi słowy, wybór dokonany przez przodków Polski decydujących o chrześcijaństwie lasów i polan, czyli Lachów i Polan, nie był oparty o standardy demokratyczne. Już wtedy muzułmanie przewyższali na świecie liczebnie chrześcijan. Stało się to siłą (mieczem zostali ochrzczeni Polacy i nauką modlitwy do Jednego Boga ogłoszonego przez Jeszua o imieniu El a czasem Jahwe) poprzez narzucenie mniejszości zwanej odtąd szlachtą, większości zwanej odtąd plebsem wiary Łacińskiej (Rzym uznał wieki po Jeszua, że w Pierwszym Przykazaniu chodzi do Jednego Boga podzielonego na 3, a w Drugim Przykazaniu, że sztuka rzeźby w sacrum się Stwórcy nagle spodobała, w Trzecim, że wzywanie imienia El i Jezusa to to samo, oraz w Czwartym, że Dzień Słońca jest lepszy niż Dzień Pański) . Sprawdzonej biczem krzyżackim a obronionej przez wszystkich (pospolite ruszenie) Polan (zwanych na Wschodzie Lahami) w sojuszu z Bizantyjczykami i muzułmanami tatarskimi.

  Jeszcze ciekawsza jest dana muzułmanom przyczyna tego chrześcijańskiego odrodzenia wciąż przeżywanego w teraźniejszości przez nas wszystkich tu obecnych.

  Otóż chrześcijanie są liczebniejsi od muzułmanów, bo wspomagają się w biedzie (dają jałmużnę) i zwalczają władzę tyranów mianujących się panami, poza Bogiem (dotyczy też ateistów) i będących niesprawiedliwymi dla obywateli.

  To jest podpowiedź.

 4. Fenix 06.03.2017 07:55

  @ Masa , Jeden Bóg każdego jak ma na imię ?
  Imię to, nikogo nie wyróżni, nikogo nie poróżni.

 5. MasaKalambura 06.03.2017 09:57

  Nie o Imię tu chodzi, tylko o Osobę.
  Tu nie Przedmiot wiary decyduje tylko jej intencja.
  Tu nie Nazwa decyduje, tylko funkcja i jakość.

  Abraham (PZN) nie musiał znać Imienia Boga, by móc Go odkryć.
  A to, co odkrył, stało się Imieniem, bo język świadomości ludzkiej w nazwaniu Boga wymaga wielu sów.

  To dlatego gdy Mojżesz (PZN) chciał przedstawić Boga od Którego przyszedł, dostał Imię “Jestem Tym, Który Jest”. Chciało by się powiedzieć: Jestem Tym, z Którym jesteś połączony mocnym łańcuchem, którego zerwać się nie da. Jestem Tym, Którego zawsze odnajdziesz, jeśli tylko zaczniesz szukać. Jestem Tym, Którego Imię wypowiadasz oddychając. Jestem Tym, Którego Imię jest twym oddechem i życiem jednocześnie.
  Jah—- wdech
  Weee – wydech.

  Jestem.

  Kim jestem?
  Jestem Bogiem, El albo Al Lah. Bogiem Jedynym, Który jest (chwała niech będzie Jego Imieniu).

 6. Fenix 06.03.2017 10:35

  Imię Boga to ” JA “.
  Ja jestem Bogiem . Czekam na innych by się do Ja przyznali ?
  Jedyna prawda o sobie „Jestem Tym, Który Jest”. w JA się objawia . Bóg jest tym , kim Ja jest.

 7. Fenix 06.03.2017 10:45

  Czekam na innych, którzy nie boją się przyznać do JA ? Posługiwać się Ja , przymiotami Boga . Bóg mi służy , Ja mi służy , prawda. Ty, wy,my , oni , znika ,tam jest Ja!
  Stwarzając wciąż na nowo siebie , najwspanialszą istotę JA.

 8. realista 06.03.2017 10:58

  nie wiem, czy czekasz, ale takim bełkotem to ty się raczej nie doczekasz.
  ale cieszę się, że ci to służy… .. .

 9. MasaKalambura 06.03.2017 11:04

  To przecież masz:
  Jah…

 10. Fenix 06.03.2017 11:32

  Ja , w każdym Ja . Ty mówisz o wdechu i wydechu. Ja, o samostanowieniu każdego Ja, który nikogo nie wyróżni , nikogo nie poróżni ,w jedności z Ja . Upominamy się o przywrócenie naszego dziedzictwa , należnych praw , z mieć, dla Być i godnie żyć.

 11. MasaKalambura 06.03.2017 11:55

  Ja mówię o Jah, które wyraża się w istotach żywych, a oddech jest jedną z cech istot żywych. Nie mówię o mechanizmie oddechu. Mówię o Ruah czyli o Jah Który jest esencją Ja, jest istnieniem Ja. Jest jego warunkiem koniecznym.

 12. Fenix 06.03.2017 12:16

  Ja myślę i doświadczam Ja, poszerzając jaźń. Przypominam sobie, tym jestem, kim chcę Być ?
  Nie -mieć by być ? Musisz Być kim chcesz, by mieć co chcesz , to tworzysz.
  Ja ujawnia się przez Być, byt ” Ja” stanowi o bycie każdego .

 13. MasaKalambura 06.03.2017 13:19

  To już krok drugi. Możliwy po zaistnieniu Jah w Ja.

  Wyrażanie woli Ja może być zgodne z Wolą Jah lub tę Wolę naruszającą.
  Zgodność z Jah sprowadza coraz lepszą jakość życia i możliwość awansu Ja (Raj).
  Poruszanie się wbrew Jah powoduje pogarszanie jakości życia i śmierć bez awansu Ja a czasem nawet z degradacją, lub w przypadkach skrajnych, z kompletnym wymazaniem Ja (Gehenna).

 14. Fenix 07.03.2017 08:24

  @Masa, wolna wola Ja, to moja wola , a moją wola jest wolą Boga . Nie można oddzielić Boga od Ja, to to samo.
  “Poruszanie się wbrew Jah ” nie ma czegoś takiego .
  Zły czy dobry uczynek to moja wolna wola i mój wybór , zgodna z Ja= Bóg . Bóg nie stworzył lepszych czy gorszych od siebie . Wolna wola zawsze( z tobą ) moją, ty wybieraj, podejmuj wyzwania, decyduj,jak, co, kogo , komu, po co, na co ..itp ..itd…?
  z Bogiem.

 15. Fenix 07.03.2017 08:53

  @Masa “Ja a czasem nawet z degradacją, lub w przypadkach skrajnych, z kompletnym wymazaniem Ja (Gehenna).” Reinkarnacja rozlicza.
  Bóg nie rozlicza , nie degraduje Ja , to przymioty Boga.
  Ucząc innych stajesz się nauczycielem.
  Mistrz prowadzi innych by zostali mistrzami.

 16. MasaKalambura 07.03.2017 09:04

  Oj jest coś takiego jak wolna wola wbrew Jah.

  Kiedy nie szanujesz rodziców – działasz wbrew Jah
  Kiedy cudzołożysz – działasz wbrew Jah
  Kiedy mordujesz – działasz wbrew Jah
  Kiedy kradniesz – działasz wbrew Jah
  Kiedy przysięgasz fałszywie i kłamiesz – działasz wbrew Jah
  Kiedy pragniesz i pożądasz tego, co mają inni – działasz wbrew Jah

  A także wtedy działasz wbrew woli Jah, kiedy wierzysz, że są inni obok Jah, że Jah można malować, rzeźbić i tym odwzorowaniom cześć oddawać- symbolicznie, kiedy wzywasz Imienia Jah do kłamstwa i rzeczy błahych oraz wtedy, kiedy nie umiesz znaleźć czasu dla Jah – by być Mu wdzięczną i by wychwalać Jego dobroć.

  W tym zakresie możemy przekraczać Wolę Jah i to przekraczanie kształtuje i wpływa na naszą duszę. Takie przekraczanie decyduje o tym, że redukujesz duszę, zaciemniasz ją.

  Wypełnianie zaś woli Jah, działanie w miłosierdziu ku zadowoleniu Jah, to rozwija duszę, rozjaśnia ją i wzmacnia.

  Kiedy pagniesz dla swojego brata i siostry wszystkiego, co najlepszego sam posiadasz, i pomagasz im w tym i modlisz się za nich – wtedy działasz wedle woli Jah.
  Kiedy pilnujesz własności sąsiada jak swojej własnej i nigdy do cudzej rzeczy ręki nie wyciągasz by to zagarnąć, i działasz na odwrót, dajesz innym to co swoje, by wspomóc ich w biedzie – wtedy działasz wedle woli Jah.
  Kiedy jesteś prawdomówna, a twej przysiędze można ufać, i kiedy powstrzymujesz język by nie szkodzić innym – wtedy działasz z wolą Jah.
  Kiedy jesteś wierną małżonką, wiernym mężem, dobrym przyjacielem, wtedy działasz w zgodzie z wolą Jah.
  Kiedy nie krzywdzisz innych, kiedy stajesz w ich obronie, i nie pozwalasz na mordowanie, kiedy ścigasz przestępców i szukasz sprawiedliwości, kiedy eliminujesz morderców tak by nowi nie powstawali – wtedy działasz w zgodzie z wolą Jah.
  Kiedy dbasz o swoich rodziców, pomagasz im, wspierasz, opiekujesz się nimi, zawsze masz dla nich dobre słowo, miłość i posłuszeństwo – wtedy działasz w zgodzie z wolą Jah.

  I zawsze wtedy kiedy wzywasz tylko Jah, tylko Jemu bezpośrednio cześć oddajesz, tylko oczami duszy Jego obraz tworzysz, jako Światło, tylko z Nim w modlitwie się łączysz – wtedy działasz w zgodzie Jah. I wszystko to powoduje, że dusza Twoja się rozjaśnia wzmacnia i rozwija. I masz szansę na awans.
  Insza Allah

 17. lboo 07.03.2017 09:22

  @MasaKalambura: Jeśli założyć że wszyscy jesteśmy częścią jednego większego bytu/organizmu i wszyscy jesteśmy połączeni z wszystkim a nie odrębni odłączeni jak się teraz zwykło zakładać. To wtedy każde działanie przeciw komuś innemu jest działaniem przeciw sobie. Proste i skuteczne, nie trzeba wymieniać wszystkich tych przykładów. A Jah to prawie Ja 😉

  Ale nawet kręta droga wiedzie do celu i pewnie można więcej doświadczyć niż jak się idzie prosto 🙂

 18. Fenix 07.03.2017 09:25

  Bóg wiedział że stwarzając samych dobrych i światłych, niema nikogo innego. Tak podzielił to co jest i nie jest dobrem , byś wybrał i doświadczył co jest złem a co dobrem , twoim ( jego) wyborem do zmiany . Jednym jesteś/my. Stwarzamy Boga, jesteśmy stwórcami i stworzeniem .

 19. MasaKalambura 07.03.2017 09:54

  Bóg uczynił wszystko pięknie i harmonijnie.

  Jednak dając nam wolę zezwolił tym na działania niepiękne i nieharmonijne. Na podstawie naszych wyborów i działań oddzieli On to, co dobre od tego, co na zniszczenie jest skierowane.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.