Islam ma niemal wyłączność na terroryzm

Opublikowano: 14.12.2012 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 675

Raport opublikowany przez Institute for Economics and Peace (IEP) stwierdza, że „najprężniej działające religijne ugrupowania terrorystyczne są niemal w 100% islamskie”.

Opracowany przez IEP Global Terrorism Index 2012 zawiera listę 158 krajów powiązanych z terroryzmem w okresie 2001-11. Indeks oparto na informacjach zawartych w Global Terrorism Database (GTD), bazie danych zebranych i zestawionych przez działające przy Uniwersytecie Maryland National Consortium for the Study of Terrorism and Responses to Terrorism. START jest bezpośrednio powiązane z Departamentem Bezpieczeństwa Narodowego (DHS).

Raport mówi, że „Początek ekstremizmu religijnego jest świetnie udokumentowany” i jasno wskazuje, że islamskie grupy są najbardziej aktywne. Raport odnotowuje zmniejszenie liczby ataków ze strony grup nacjonalistycznych czy separatystycznych od 2008 roku, podkreśla jednak, że niektóre islamskie ugrupowania, takie jak talibowie czy Lashkar-e-Taiba (LeT) mają również nacjonalistyczne i separatystyczne aspiracje.

Nacjonalistyczne cechy tych islamskich grup terrorystycznych nie negują jednak ich brutalnej islamistycznej natury. Dla nich „prawdziwy islam istnieje tylko i wyłącznie, kiedy jest on najważniejszym źródłem władzy i manifestuje się zastosowaniem fundamentalistycznych interpretacji islamskiego prawa” – czytamy w raporcie. „Jest to ważniejsza cecha, niż przynależność plemienna czy też narodowość, musi być chroniona i jest dominującą siłą. Rozumując w ten sposób, w sytuacji współczesnego kryzysu muzułmanie są zobowiązani podążać za przykładem proroka i emigrować z miejsc, gdzie są prześladowani do miejsc, gdzie będą mogli walczyć w imię „prawdziwego” islamu. Jeśli nie mogą podróżować, muszą walczyć tam gdzie mieszkają”.

Raport szereguje 158 państw pod względem terroryzmu, jaki ma miejsce na ich terenie. Pod uwagę brana jest zarówno liczba ataków jak i liczba ofiar śmiertelnych. W pierwszej piątce znajdują się Irak, Pakistan, Afganistan, Indie i Jemen. Raport jest bezstronny, a ocena państw oparta na analizie danych. START przedstawia się jako „organizację non-profit, której celem jest skupienie uwagi świata na pokoju jako pozytywnym, osiągalnym i namacalnym wskaźniku ludzkiego dobrobytu i rozwoju”.

Raport w pliku PDF można pobrać TUTAJ.

Tłumaczenie: GB
Źródło oryginalne: www.investigativeproject.org
Źródło polskie: Euroislam


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Herstoryk 14.12.2012 11:39

    Punkt 3 wstępu (Introduction) na stronie 10 stwierdza, że Globalna Baza Danych Terroryzmu (Global Terrorism Database – GTD) nie zawiera aktów terroryzmu państwowego. Szkoda, gdyby dało się porównać zakres, liczbę ofiar, itp, może by się statystyka trochę zrównoważyła.

  2. Herstoryk 14.12.2012 11:42

    Raport podaje, że od 2002 roku aktywność terrorystów wzrosła o 234%, a liczba incydentów o 460%. Świadczy to albo że amerykańska “wojna z terrorem” ponosi klęskę, albo że lekarstwo jest gorsze od choroby i powoduje narastanie objawów, zamiast leczenia.

  3. lboo 14.12.2012 15:46

    Dużo ciekawsze były by dane na temat źródeł finansowania ugrupowań terrorystycznyech.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.