Iskra z Polski

Opublikowano: 16.02.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1740

Utarło się takie przekonanie, iż Polska dzięki swojemu położeniu geograficznemu, będąc pewnego rodzaju mostem między Chinami, Rosją a Europą jest pretendentem do pełnienia ważnej roli podczas integracji gospodarczej świata. Zapomina się chyba o Ukrainie przy tych rozważaniach, ale nie da się oprzeć wrażeniu, iż rola Polski w światowej polityce jest faktycznie dość ważna.

Świadczą o tym np. stacjonujące tu wojska amerykańskie (czy raczej okupujące nasz kraj powiedziałby ktoś, biorąc pod uwagę, że wyjęto je spod polskiego prawa) oraz pewien splot wydarzeń jaki miał miejsce na przełomie 2009 i 2010 roku a jego zwieńczeniem była nagła śmierć następujących osób:

– gen. Franciszek Gągor – szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego;

– gen. dyw. Tadeusz Buk – dowódca Wojsk Lądowych RP;

– gen. broni pil. Andrzej Błasik – dowódca Sił Powietrznych RP;

– wiceadmirał Andrzej Karweta – dowódca Marynarki Wojennej RP;

– gen. dyw. Włodzimierz Potasiński – dowódca Wojsk Specjalnych RP;

– gen. broni Bronisław Kwiatkowski – Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP;

– gen. bryg. Kazimierz Gilarski – dowódca Garnizonu Warszawa;

– Aleksander Szczygło – szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego;

– oraz Lech Kaczyński, Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Prezydent RP.

Nie wnikając w spory czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy coś innego – co najmniej dziwnym jest fakt, iż wszystkich polskich dowódców usadzono w jednym samolocie. To jest tak nielogiczne i niezgodne z zasadami strategii wojskowej, że po prostu zdaje się wykluczać przypadek.

Dlaczego Państwo, które nie ma ochrony przeciwrakietowej i jest w 100% bezbronne wobec kogokolwiek z Państw takich jak Turcja, Rosja, Chiny nie wspominając już o USA (które swoje wojsko ma nawet już na miejscu a poprzez struktury wywiadowcze i ONZ zna wszystkie szczegóły taktyczne) miałoby mieć jakąkolwiek wagę w polityce światowej? Co Polska ma takiego czego nie mają inni?

Kilka spraw nas wyróżnia, wiemy czym jest zmiana ustrojowa, czym jest dewaluacja i jak można polegać na walucie. Najważniejsze jednak w mojej ocenie są nasze cechy osobowościowe. Jesteśmy patriotyczni, mimo wielkiej propagandzie ciężką tę jakże niepożądaną cechę wyplenić. Jesteśmy przedsiębiorczy, nie bardzo to pasuje do opiekuńczego państwa i dochodu podstawowego.

Mamy też buntowniczy charakter co pokazało choćby Góralskie Veto, że wydarzenie historyczne pominę. Generalnie potomkowie szlachty, wiadomo. Przypomniała mi się historia prasowa o tym jak przemytnicy umieścili na facebooku zdjęcie z luksusowego jachtu i podpisali „Tak się bawi szlachta” i policja się nimi zainteresowała i zaczęła sprawdzać skąd ta szlachta ma pieniążki. Tu dochodzimy do bodajże najważniejszej naszej narodowej cechy. Cwaniactwo. Polak ma niesamowitą zdolność do wykorzystywania każdej okazji i sytuacji do wzbogacenia się. Niektórzy z nas mają to we krwi i tyle. Jak „cwaniakować” bez gotówki?

Nasze cechy narodowościowe kwalifikują Nas jako potencjalne źródło buntu, bo bunt mamy we krwi. Dlatego nasze stadko, jest tak szczególnie traktowane i doglądane z wyraźnie większą starannością i rozwagą.

Autorstwo: Punkt Zero
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 14, średnia ocena: 4,29 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Dlatego “nasze stadko” jest tak skutecznie eliminowane poprzez stosowanie zatrutej żywności i prowadzenie ludobójstwa na ogromną skalę za pomocą szprycowania jakimś doświadczalnym preparatem!

Cosmo
Użytkownik

Tak się składa, buntują się wszyscy do okoła tylko nie my.