ISIL przyznało się do ataku w Petersburgu

Opublikowano: 31.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 890

Organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie wzięła na siebie odpowiedzialność za wybuch w supermarkecie w Petersburgu – poinformował ośrodek SITE, monitorujący aktywność dżihadystów w sieci.

27 grudnia ładunek eksplodował w supermarkecie w Petersburgu. Rannych zostało 18 osób. Domowej roboty bomba była ukryta w części sklepu, w której przechowywane są torby lub zakupy klientów.

Organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie po klęsce w Syrii gotowa jest złożyć swój autograf pod każdym atakiem terrorystycznym, aby przyciągnąć nowych członków w swoje szeregi – uważa deputowany Dumy Państwowej Adalbi Szchagoszew. “Obecnie ISIL, gdy wizerunek organizacji poważnie ucierpiał w wyniku klęski w Syrii, będzie próbować odbudować swój autorytet w drodze przywłaszczenia sobie nawet cudzych ataków terrorystycznych. W celu odtworzenia swoich szeregów, przyciągnięcia nowych członków bardzo ważne jest przywłaszczenie sobie autorstwa ataków terrorystycznych. Jako reklamę. ISIL gotowe jest obecnie podpisywać się pod każdym aktem terroru. Nie ma znaczenia, gdzie do niego dojdzie” — powiedział polityk.

27 grudnia ładunek eksplodował w supermarkecie w Petersburgu. Rannych zostało 18 osób. Domowej roboty bomba była ukryta w części sklepu, w której przechowywane są torby lub zakupy klientów. Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że wybuch był atakiem terrorystycznym.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.