ISIL ogłosiło utworzenie nowego państwa

Opublikowano: 14.07.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 568

Terroryści Państwa Islamskiego ogłosili Tall Afar w prowincji Niniwa niezależnym państwem, odrębnym od tak zwanego kalifatu – podaje iracka stacja Alsumaria, powołując się na lokalne źródło w Niniwie.

Przywódcy terrorystów w Tall Afar zagrozili przy tym „srogą karą tym, którzy nie wypełnią ich rozkazów” — informuje Alsumaria, powołując się na źródło.

Tall Afar znajduje się obecnie w rękach Arabów i cudzoziemców, a lokalni „hersztowie” żadnej roli w zarządzaniu miastem nie odgrywają, bowiem opadli z sił w wyniku serii publicznych egzekucji, jakie miały miejsce w ubiegłych tygodniach.

Terroryści ISIL opanowali Tall Afar, leżący w odległości 50 km na zachód od Mosulu, w czerwcu 2014 roku. Operację wyzwolenia miasta prowadzą iracka armia oraz oddziały szyickich powstańców.

O utworzeniu kalifatu ze stolicą w Rakce ogłosił w czerwcu 2014 roku przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi znany także jako kalif Ibrahim. W tym tygodniu bojownicy ISIL przyznali, że al-Baghdadi zginął, i zapowiedzieli, iż niebawem ogłoszą imię następcy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.