ISIL i Al-Kaida wypaczają islam

Opublikowano: 12.02.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 373

Jak informuje portal “Your Middle East”, nowe badania pokazują, że według młodych arabskich muzułmanów ISIL i Al-Kaida wypaczają islam.

Badania przeprowadzone przez The Zogby Research Services na grupie 5374 młodych muzułmanów i muzułmanek z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki pokazały również, że wielu z nich obwinia korupcję i represyjne rządy za rozwój grup dżihadystycznych. „Przynajmniej trzy czwarte badanych młodych powiedziało, że ruchy takie jak ISIL i Al Kaida są albo całkowitym zaprzeczeniem islamu albo w większości błędne” – oświadczyła firma sondażowa.

Badanie przeprowadzono w październiku i listopadzie 2015, na grupie osób w wieku od 15 do 34 lat, w Maroku, Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bahrajnie, Kuwejcie, Jordanii i na terytoriach palestyńskich.

Ponad 90 procent respondentów w Maroko i ZEA nazwało ekstremistów “kompletnym wypaczeniem islamu”, podobnie jak zrobiło to 83 procent respondentów w Egipcie i ponad 60 procent w Bahrajnie oraz Jordanii. Ponad 55 procent respondentów na terytoriach palestyńskich i w Arabii Saudyjskiej także stwierdziło, że oba te radykalne ugrupowania wypaczają nauki islamu.

Ponad 30 procent badanych we wszystkich krajach, włączając 69 procent respondentów w ZEA oraz 50 procent w Maroku, powiedziało, że „skorumpowane, represyjne i niereprezentatywne rządy” są główną przyczyną tego, że młodzi ludzie dołączają do grup ekstremistycznych.

Inni obwiniali o to ekstremistyczne nauczanie religijne lub niski poziom wykształcenia.

„W większości krajów większość młodych twierdzi, że nie ma potrzeby reformować religii, za to dysputa religijna powinna być bardziej trafna” – skomentował szef Zogby Research Services, James Zogby, publikując rezultaty sondażu.

Opracowanie: Grażyna Jackowska
Na podstawie: YourMiddleEast.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Niestety chyba ta młodzież od prawdziwego islamu nie pojedzie do Syrii/Iraku nauczać prawdziwego islamu tych wstrętnych odstępców spod flagi ISIL a ich rządy forsę tym bandytom wysyłać nadal będą.

agama
Użytkownik

żadna religia nie jest prawdziwa, ale kiedyś ludzie z nich wyrosną i skupią się na indywidualnym, wewnętrznym rozwoju

agama
Użytkownik

Brednie Szczuki radzę dla zdrowia psychicznego wyciszyć.