ISIL dokonało egzekucji na 163 cywilach

Opublikowano: 07.06.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 844

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka Zeid Ra’ad Zeid Al-Hussein poinformował, że członkowie ugrupowania terrorystycznego Państwo Islamskie zamordowali w Mosulu 163 cywilów – podaje BFMTV.

„Moi pracownicy na miejscu poinformowali, że ciała mężczyzn, kobiet i dzieci leżą na ulicach dzielnicy al-Shira na zachodzie Mosulu. Ludzie zostali zamordowani przez terrorystów ISIL podczas próby ucieczki (z miasta)” — oznajmił urzędnik.

Według wstępnych danych masowa egzekucja na cywilach miała miejsce 1 czerwca.

7 kwietnia poinformowano o egzekucji w Mosulu 140 osób, które próbowały opuścić kontrolowane przez terrorystów miejskie dzielnice.

Dzień wcześniej poinformowano o zabójstwie na pustyni niedaleko miasta Dajr az-Zaur 33 osób w wieku od 18 do 25 lat. Zostali zadźgani ostrymi przedmiotami w pobliżu wykopanego przez ekstremistów dołu. Nadal nie wiadomo, kogo dokładnie zabili terroryści z PI — żołnierzy wojsk rządowych, sojuszniczych powstańców, członków syryjskiej opozycji czy cywilów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.