RiseUp4Rojava solidarnie z Kurdyjskim Ruchem Młodzieżowym

Opublikowano: 29.12.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 856

Przedstawiamy apel organizacji anarchistycznej RiseUp4Rojava na rzecz przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa ws. stosowania przez Turcję broni chemicznej przeciwko Kurdom.

3 grudnia 2021 działacze Kurdyjskiego Ruchu Młodzieżowego w Europie (TCŞ/TEKO-JIN) przeprowadzili akcję pod siedzibą Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW, od ang. Organization for the Prohibition of Chemical Weapons) w Niderlandach z sukcesem zajmując i okupując budynek. 55 towarzyszy było aresztowanych a 10 zostało rannych.

Jako RiseUp4Rojava wyrażamy solidarność z 55 towarzyszami, którzy nadal nie zostali wypuszczeni i wkrótce mają stanąć przed sądem. Również jako kampania już kilkakrotnie zwracałyśmy uwagę na stosowanie broni chemicznej przez faszystowską Turcję przeciw opierającymi się mieszkańcom i partyzantce w Wolnych Górach Kurdystanu. Partyzantka HPG (Powszechne Siły Obrony) niejednokrotnie wzywała do międzynarodowego śledztwa w tej sprawie i międzynarodowego potępienia. OPCW jak dotąd nie przeprowadziło żadnego niezależnego dochodzenia w sprawie stosowania przez Turcję broni chemicznej i to milczenie czyni ją współwinną. To oczywiste, że stosowanie broni chemicznej przeciwko guerilli, będące zbrodnią wojenną, wynika między innymi z niezdolności tureckiej armii do posuwania się wgłąb terenów kurdyjskich za pomocą zwykłej broni, z ciągle ponoszonych przez nią porażek, szczególnie dzięki bohaterskiemu oporowi partyzantki trwającemu ponad 7 miesięcy!

Jako RiseUp4Rojava widzimy akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa działaczy Kurdyjskiego Ruchu Młodzieżowego w Europie jako słuszną reakcję przeciw milczeniu społeczności międzynarodowej w obliczu zbrodni wojennych, jakie popełnia faszystowska Turcja.

Wzywamy wszystkich do kreatywnego okazywania solidarności z towarzyszami, którzy nadal są w areszcie. Zajmijcie ulice przed ambasadami i innymi oficjalnymi przedstawicielstwami i instytucjami Niderlandów w odpowiedzi na represjonowanie naszych towarzyszek.

Jednocześnie wzywamy do potępienia zbrodni wojennych Turcji i jej kolaborantów na całym świecie, i przeciwstawiania się im. Bez szerokiego wsparcia, jakie otrzymuje Turcja, faszystowski reżim już dawno by upadł.

Blokujmy! Zakłócajmy! Okupujmy! Bierzmy na cel tych, którzy zarabiają na wojnie i tych, którzy są współwinni poprzez zachowywanie milczenia! Okazujmy solidarność z antyfaszystowskim oporem w Kurdystanie i z tymi, którym grożą represje w innych krajach za podniesienie głosu!

Turcja stosuje broń chemiczną, a razem pokonamy turecki faszyzm. #TurkeyUsesChemicals #SmashTurkishFascism! Rewolucja na Bliskim Wschodzie zwycięży – faszyzm zostanie zniszczony. Niech żyje międzynarodowa solidarność!

Autorstwo: RiseUp4Rojava
Tłumaczenie: Bakunin2137
Źródło oryginalne:RiseUp4Rojava.org
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.